Powiat

Aż 3 promile miała 51-letnia kierująca. Została zatrzymana dzięki reakcji świadka

Kolejna nietrzeźwa osoba, która kierowała samochodem została zatrzymana po reakcji świadka. Dzięki krótkiej informacji, policjanci zatrzymali 51-latkę. Kobieta miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Wyraźny sprzeciw społeczny i brak aprobaty dla kierowców na „podwójnym gazie” powoduje eliminację zagrożeń w ruchu drogowym, a to wpływa na bezpieczeństwo nas wszystkich.

Podczas minionego weekendu dyżurny kluczborskiej policji otrzymał zgłoszenie od jednego z mieszkańców powiatu, który zauważył najprawdopodobniej nietrzeźwego kierującego samochodem. Z relacji świadka wynikało, że kierowca, ewidentnie nie potrafi utrzymać prostego toru jazdy i może być nietrzeźwy. Mężczyzna dokładnie opisał samochód oraz podał numery rejestracyjne.

Przypuszczenia świadka szybko okazały się trafne. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie 51-letniej kobiety ponad 3 promile alkoholu. W tej sytuacji postępowanie funkcjonariuszy nie mogło być inne. Mieszkance gminy Wołczyn mundurowi już zatrzymali prawo jazdy.  

Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej, nieodpowiedzialna kobieta wkrótce stanie przed sądem. Oprócz utraty prawa jazdy kierującej grozi wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, oraz do 2 lat więzienia.

Osobie, która powiadomiła policjantów o swoich podejrzeniach, serdecznie gratulujemy obywatelskiej postawy. Musimy pamiętać, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiadamy wszyscy i każdy z nas może przyczynić się do tego, że na naszych drogach będzie mniej wypadków. Zdecydowana reakcja i uniemożliwienie kierowania pojazdem przez osobę nietrzeźwą może przecież zapobiec tragedii.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Policja Kluczbork

Total Page Visits: 401 - Today Page Visits: 1

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: