Powiat

W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich

Kluczborscy policjanci wciąż prowadzą działania poświęcone walce z koronawirusem. Mundurowi sprawdzają, czy każdy stosuje się do obowiązujących ograniczeń. Niestety z różnych przyczyn, nie każdy zaopatrzony jest w maseczki. W związku z tym policjanci włączyli się w akcję rozdawania maseczek tym, którzy ich przy sobie nie mają.

W ostatnim czasie wiele osób zapomina o tym, że tylko odpowiedzialne zachowania, takie jak zasłanianie ust i nosa, zachowywanie dystansu społecznego czy dezynfekcja pomagają w walce z koronawirusem. Coraz częściej w przestrzeni publicznej pojawiają się osoby całkowicie lekceważące obowiązujące obostrzenia. Takie podejście jest szczególnie groźne w miejscach, gdzie spotykają się większe grupy osób.

Wciąż przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami osoby korzystające z komunikacji publicznej, przebywające w obiektach handlowych lub lokalach gastronomicznych muszą pamiętać o zachowaniu reżimu sanitarnego. Do takich miejsc należą także banki, kina, szpitale, zakłady pracy i inne budynki użyteczności publicznej. W takich miejscach przede wszystkim wymagane jest zakrywaniu ust i nosa przy pomocy maseczki oraz zachowanie dystansu społecznego i przestrzeganie liczby klientów w poszczególnych miejscach.

Ponieważ wiele osób lekceważy obowiązujące przepisy, kluczborscy policjanci kontrolują ich przestrzeganie. Kontrole prowadzone są w galeriach handlowych, sklepach wielkopowierzchniowych, czy środkach publicznej komunikacji.

W trakcie tych działań osoby które nie będą posiadały maseczki otrzymają ja od policjantów. Dodatkowo w trakcie kontroli funkcjonariusze będą przypominać o obowiązujących obostrzeniach. Policjanci będą także reagować i stanowczo egzekwować łamanie obowiązujących przepisów związanych z pandemia koronawirusa. 

Po raz kolejny apelujemy o stosowanie się do obowiązujących ograniczeń i przypominamy, że zgodnie z kodeksem wykroczeń policjanci osoby niestosujące się do ograniczeń mogą pouczyć, ukarać mandatem, skierować sprawę do sądu lub przekazać sprawę do sanepidu, który nakłady kary administracyjne.

Policja Kluczbork

Total Page Visits: 414 - Today Page Visits: 1

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: