Powiat

Podsumowanie akcji „Znicz 2021” na terenie powiatu

Od piątku 29 października do 2 listopada trwała policyjna akcja „Znicz 2021”. W tych dniach czynności policjantów ukierunkowane były na zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim odwiedzającym groby swoich bliskich. Na drogach powiatu kluczborskiego w tym okresie doszło do 10 zdarzeń drogowych. Policjanci w tym czasie przeprowadzili blisko 400 badań trzeźwości.

Tegoroczna policyjna akcja „Znicz 2021” trwała 5 dni. W tym czasie w powiecie kluczborskim do służby skierowano łącznie 132 policjantów, którzy w głównej mierze pilnowali porządku w rejonie cmentarzy, parkingów jak i dbali o bezpieczeństwo na drogach.

Oprócz umundurowanych patroli w rejonie cmentarzy służbę pełnili także policjanci wydziału kryminalnego, by zapewnić bezpieczeństwo osób, które znajdowały się na terenie nekropoli. Ich zadaniem było zapobiegać kradzieżom.

Brawura za kierownicą, niepotrzebny pośpiech, nierozwaga pieszych poruszających się po zmroku bez żadnych elementów odblaskowych – to podstawowe przyczyny zdarzeń drogowych zaistniałych na drogach naszego powiatu.

W ciągu pięciu dni trwania akcji „Znicz 2021” odnotowaliśmy 10 kolizji, z czego cztery dotyczyły zdarzenia ze zwierzyną leśną, dodatkowo funkcjonariusze kluczborskiej drogówki przeprowadzili blisko 400 kontroli stanu trzeźwości kierowców. W wyniku tych działań żaden z kierujących nie prowadził pojazdu będąc pod wpływem alkoholu.

Podczas prowadzonych działań, policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszali się kierowcy, zwłaszcza w okolicy przejść dla pieszych oraz cmentarzy. W wyniku przeprowadzonych kontroli jeden kierujący stracił uprawnienia przekraczając dozwolona prędkość w terenie zabudowanym o 60 km.

Policja Kluczbork

Total Page Visits: 157 - Today Page Visits: 1

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: