Kierujący ciężarowym MAN-em wjechał do rowu w Lasowicach Wielkich. W samochodzie wyrwana została tylna oś i uszkodzony zbiornik

We wtorek 31 stycznia około godziny 8:10 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu ciężarowego w miejscowości Lasowice Wielkie.

Policjanci łącznie zabezpieczyli ponad 7 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 200 tys. złotych

Zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających usłyszał 32-letni mieszkaniec gminy Wołczyn. Podejrzenia kryminalnych potwierdziły się w trakcie przeszukania jego domu. Funkcjonariusze na poddaszu znaleźli ponad 7 kg narkotyków. Badania narkotesterem potwierdziły, że zabezpieczone środki to marihuana. Mężczyźnie grozi teraz do…

44-latek okradł swoją babcię, a kiedy seniorka próbowała go powstrzymać szarpał ją i odepchnął

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu zastosował sąd wobec 44-letniego mieszkańca gminy Kluczbork. Mężczyzna okradł swoją babcię, a kiedy seniorka próbowała go powstrzymać szarpał ją i odepchnął, w wyniku czego kobieta została przewieziona do szpitala. Wnuk ofiary usłyszał już zarzuty…

Śmiertelne potrącenie przez pociąg w Kluczborku

W niedzielę 29 stycznia około godziny 8 w Kluczborku na wysokości ulicy Bora-Komorowskiego doszło do śmiertelnego potrącenia przez pociąg.

Pożar piwnicy w budynku jednorodzinnym w Biskupicach

W sobotę 28 stycznia około 10:10 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o pożarze piwnicy w jednym z budynków mieszkalnych w Biskupicach.

Kierujący Skodą wjechał w zaparkowanego Volkswagena w Wołczynie. Uszkodzony także został budynek mieszkalny

W sobotę 28 stycznia kilka minut po północy służby otrzymały informację o zdarzeniu drogowym na ulicy Kluczborskiej w Wołczynie.

Pościg ulicami Kluczborka. Policjanci staranowali uciekające Audi

W czwartek 26 stycznia około godziny 19:50 na Rondzie Orląt Lwowskich w Kluczborku doszło do zatrzymania samochodu Audi po pościgu.

Różne służby, instytucje i firmy ale wspólny mianownik – bezpieczeństwo

W okresie jesienno-zimowym używanie elementów odblaskowych jest szczególnie ważne. Wcześniej zapadający zmrok i zmniejszona widoczność powoduje, że pieszy jest czasem niewidoczny dla kierującego.

Pożar w budynku wielorodzinnym w Kluczborku

W niedzielę 22 stycznia o godzinie 14 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym przy ulicy Jana III Sobieskiego w Kluczborku.

Dachowanie Toyoty między Lasowicami Małymi a Lasowicami Wielkimi

W sobotę 21 stycznia około godziny 21:40 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym między Lasowicami Małymi a Lasowicami Wielkimi.

W godzinach nocnych na terenie gminy Wołczyn policjanci prowadzili poszukiwania mężczyzny, który poinformował, że chce popełnić samobójstwo.

W godzinach nocnych na terenie gminy Wołczyn policjanci prowadzili poszukiwania mężczyzną, który opuścił miejsce zamieszkania informując, że chce popełnić samobójstwo.

Pożar przewodu kominowego w przysiółku Wesoła k. Szymonkowa

W czwartek 19 stycznia około godziny 18:30 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie w przysiółku Wesoła k. Szymonkowa.

Strażacy z OSP Łowkowice powitali uroczyście Stara 12.185 z KP PSP w Kluczborku

W piątek 19 stycznia równo o godzinie 19 do Łowkowic przyjechał długo oczekiwany średni samochód gaśniczo-ratowniczy. Mowa o Starze 12.185, który został przekazany z KP PSP w Kluczborku.

Osoba kierująca Fiatem wjechała do rowu w Chudobie. Pojazd przewrócił się na bok

W poniedziałek 16 stycznia o godzinie 7:59 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w Chudobie.

Wymuszenie pierwszeństwa przyczyną kolizji Audi oraz Volkswagena na DK11 w Biskupicach

W czwartek 12 stycznia o godzinie 19:32 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie z systemu ECALL o zdarzeniu na DK11 w Biskupicach.

“Trzeźwy Poranek” – ponad 1000 skontrolowanych kierowców

Dzisiaj (9 stycznia) policjanci kluczborskiej drogówki nowy tydzień rozpoczęli od działań „Trzeźwy poranek”. Sześciu policjantów drogówki od wczesnych godzin porannych na terenie gminy Kluczbork prowadzili badania profilaktyczno – kontrolne a ich celem było skontrolowanie jak największej liczby kierujących.

Pijany kierujący Volkswagenem wyprzedził nieoznakowany radiowóz na zakazie wyprzedzania

Kluczborscy policjanci z grupy Speed zatrzymali 32-letniego kierowcę zaraz po tym, jak wyprzedził on swoim volkswagenem w miejscu niedozwolonym nieoznakowany policyjny radiowóz. Dodatkowo jak się okazało podczas kontroli, kierujący osobówką był nietrzeźwy, miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci…

Zestawienie wyjazdów za rok 2022 jednostek OSP w powiecie kluczborskim

Prezentujemy statystyki wyjazdów do działań ratowniczo-gaśniczych jednostek ochrony przeciwpożarowej w powiecie kluczborskim.

Zderzenie Skody oraz Audi w Chocianowicach

W poniedziałek 2 stycznia około godziny 18:35 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku w Chocianowicach.