Kierujący Skodą zasłabł i staranował przystanek w Czaplach Wolnych

W czwartek 29 września około godziny 4 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku na DK42 w miejscowości Czaple Wolne na trasie Kluczbork – Wołczyn.

Dzisiaj o godzinie 18 zawyją syreny strażackie. W tragicznym wypadku zginął strażak z OSP Balice

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło podczas na A4 w województwie małopolskim.

Oszustwo na węgiel. Mężczyzna stracił 3000 zł.

Oszuści posuwają się do coraz to nowych metod swojego działania. Za nową metodę oszustwa obrali sobie węgiel. Obecnie jest to towar drogi i deficytowy. Konsumenci czekają w długich kolejkach na zakup węgla i poszukują nowych źródeł jego zakupu. To daje…

Pożar sterty słomy w Krzywiźnie. Płonie ponad 800 balotów

W sobotę 24 września około 20:20 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze sterty w Krzywiźnie.

Ford Ranger – nowy samochód strażaków z OSP Biadacz

W środę 21 września w godzinach popołudniowych do strażaków z OSP Biadacz przyjechał fabrycznie nowy samochód – Ford Ranger.

Mężczyzna próbował wciągnąć dziewczynkę do auta. Pedofil grasuje – UWAGA NA FEJKOWIE INFORMACJE !!!

W czwartkowe popołudnie na wielu grupach, stronach na FB pojawiła się informacja o pedofilu, który grasuje w okolicach Olesna, Kluczborka.

Wniosek o włączenie OSP LASKOWICE do KSRG podpisany

Trójstronne porozumienie pomiędzy Gminą Lasowice Wielkie, OSP Laskowice i Komendą Powiatową PSP w Kluczborku dotyczące przystąpienia OSP do KSRG zostało podpisane 16 września 2022r.

Pożar sterty siana w miejscowości Szum

W środę 21 września około godziny 14:10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze sterty siana w miejscowości Szum.

Wypadek na obwodnicy Kluczborka. Na DK11 zderzyły się dwa samochody osobowe

W niedzielę 18 września około godziny 16:20 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym na obwodnicy Kluczborka.

Czołowe zderzenie Volkswagena i Fiata 126p pod Kluczborkiem. Kobieta w stanie krytycznym została zabrana śmigłowcem

W piątek 16 września około godziny 14:20 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym między Kluczborkiem a Kuniowem.

Wypadek na trasie Gronowice – Lasowice Małe. Kierujący Suzuki uderzył w drzewo

We wtorek 13 września około godziny 15:50 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym między Gronowicami a Lasowicami Małymi.

Kolizja autobusu i samochodu osobowego w Kluczborku

W piątek 9 września około godziny 16:40 na ulicy Skłodowskiej-Curie tuż przy skrzyżowaniu z ulicą Drzymały i Strzelecką doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz autobusu.

WAŻNE ZMIANY W TARYFIKATORZE JUŻ OD 17 WRZEŚNIA

17 września wchodzą w życie, ważne dla wszystkich użytkowników dróg, zmiany w przepisach. To pokłosie znowelizowanej ustawy Prawo o ruchu drogowym, która obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku. To drugi etap wdrażania regulacji, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu…

29-latek wjechał na DK11 do rowu. Okazało się, że był pod wpływem amfetaminy

Policjanci z kluczborskiej drogówki zatrzymali 29-latka, który osobówką wjechał do przydrożnego rowu na DK-11. Jak potwierdziło wstępne badanie narkotesterem mężczyzna, kierował samochodem będąc pod działaniem narkotyków. Kierowca stracił już prawo jazdy, teraz jego sprawą zajmie się sąd, a grozić mu…

Rowerzystka uderzyła w Daewoo Matiza na obwodnicy Kluczborka. Kobieta miała ponad 2 promile

We wtorek 6 września kilka minut po godzinie 14 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu rowerzystki w Ligocie Dolnej koło Kluczborka.

Przekazanie pacjentki z karetki do śmigłowca LPR w Biadaczu

W niedzielę 4 września po godzinie 9 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o pilnej potrzebie pomocy starszej kobiecie w Przedmościu. Na miejsce została wysłana karetka. Stan kobiety wymagał szybkiego przewiezienia do szpitala. Do zdarzenia zadysponowano śmigłowiec LPR – Ratownik23. Ustalono, że pacjentką zostanie przekazana z karetki…

Bażany. Samochód osobowy wjechał do rowu i przewrócił się na bok

W sobotę 3 września około godziny 21:25 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Bażanach.

Sprawcy pobicia zatrzymani

Kluczborscy kryminalni zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o pobicie 76-letniego mieszkańca Kluczborka. Trafili oni do policyjnych aresztów i usłyszeli już zarzuty. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia. Dodano: 29.08.2022 Kluczborscy kryminalni zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o pobicie 76-letniego…