Mieszkańcy powiatów oleskiego, kluczborskiego i wieruszowskiego zatrzymani za przestępczość narkotykową

Kryminalni z Olesna ustalili i zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy podejrzewani są o związek z przestępczością narkotykową. To mieszkańcy powiatów oleskiego, kluczborskiego i wieruszowskiego. Policjanci zabezpieczyli łącznie prawie 130 gramów narkotyków, przyrządy do ich przetwarzania, pieniądze oraz krzewy konopi. Podejrzani usłyszeli…

37-latka nie przeżyła “zawodów w piciu alkoholu” w Bażanach. Zdarzenie zostało nagrane telefonem komórkowym

Kluczborski sąd, na wniosek prokuratury, aresztował na 3 miesiące 22-letniego mieszkańca powiatu kluczborskiego. Mężczyzna podejrzany jest o zorganizowanie “zawodów w piciu alkoholu”. W wyniku nieodpowiedzialnej zabawy zmarła 37-letnia kobieta. Tragiczne w skutkach zdarzenie zostało nagrane telefonem komórkowym. W sprawie łącznie…

Zapowiedź działań “Bezpiecznie na Wakacje – DK 11”

Już w najbliższy czwartek, 30 czerwca, na popularnej DK nr 11 opolscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzą wzmożone działania kontrolno – profilaktyczne pn. „Bezpiecznie na Wakacje – DK 11”. Działania swoim zasięgiem obejmą również „jedenastkę” na terenie 3 innych województw: śląskim,…

Uszkodzony gazociąg średniego ciśnienia w Roszkowicach

We wtorek 28 czerwca o godzinie 9:08 do kluczborskich służb wpłynęło zgłoszenie, że w miejscowości Roszkowice w gminie Byczyna doszło do uszkodzenia rury przesyłowej gaz.

Około 40-letni mężczyzna utonął w stawie w Tułach po skoku do wody

W niedzielę 26 czerwca około godziny 19:15 służby ratunkowe otrzymały informację o mężczyźnie, który po skoku do wody nie wypłynął na powierzchnię na stawie w miejscowości Tuły.

Gminne zawody sportowo-pożarnicze w Byczynie

W sobotę 25 czerwca na stadionie miejskim w Byczynie odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze.

Powitanie ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego w OSP Komorzno

“Na podstawie polecenia Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego w dniu 6.12.2004 przekazuje się do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kluczborku ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy o wartości 599.200 zł. na podwoziu Renault Kerax 370 dCi 4×4”

“500km+ dla strażaków z Ukrainy” – przyjazd do Kluczborka

W czwartek 23 czerwca około godziny 14 do KP PSP W Kluczborku dotarli kolarze biorący udział w 6. edycji Charytatywnego Ultramaratonu Kolarskiego. Tegoroczna akcja odbędzie się pod hasłem 500 km+ na rowerze dla strażaków z Ukrainy.

Zderzenie dwóch samochodów w Smardach Dolnych

W czwartek 23 czerwca około godziny 14:40 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch samochodów na ulicy Polnej w Smardach Dolnych.

35-latek miał prawie 3 promile. Został ujęty dzięki pracownikom stacji benzynowej

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany dzięki zdecydowanej reakcji świadka. Do obywatelskiego ujęcia amatora jazdy na ,,podwójnym gazie” doszło na terenie jednej ze stacji paliw w powiecie kluczborskim. Niemal 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu nie przeszkadzało mężczyźnie aby wsiąść za…

6 osób podróżowało busem, który wypadł z drogi krajowej nr 11 koło Byczyny

W poniedziałek 20 czerwca o godzinie 16:40 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu z udziałem busa na drodze krajowej numer 11 pomiędzy Byczyną i Gołkowicami.

Tragiczny wypadek na DK 42 koło Kluczborka. W zderzeniu samochodu osobowego i ciężarowego zginęła jedna osoba

W poniedziałek 20 czerwca o godzinie 6 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 42 na wysokości miejscowości Czaple Stare na trasie Kluczbork – Wołczyn.

Pożar opon oraz kiszonki w Wierzbicy Górnej

W sobotę 18 czerwca kilka minut po godzinie 11:50 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o kłębach dymu unoszących się nad Wierzbicą Górną w gminie Wołczyn.

Biskupice – uwięziony koziołek w ogrodzeniu

W środę 15 czerwca chwilę po godzinie 13 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku zadysponował zastęp OSP Byczyna do Biskupic, gdzie według zgłoszenia w siatce ogrodzeniowej miała utknąć zwierzyna leśna, która sama nie potrafi się uwolnić.

Pożar domu jednorodzinnego w Kujakowicach Górnych koło Kluczborka

W poniedziałek 13 czerwca o godzinie 19:25 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku przy ulicy Miodowej w Kujakowicach Górnych.

Strażacy z OSP Laskowice powitali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy

W piątek 10 czerwca po godzinie 19:30 w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej zawyła syrena alarmowa. Tym razem nie alarmowała strażaków do akcji, ale jej dźwięk powitał fabrycznie nowy samochód ratowniczo-gaśniczy.

Kierująca samochodem osobowym wjechała wprost pod pociąg pospieszny na przejeździe kolejowym na wysokości miejscowości Sarnów

W piątek 10 czerwca około godziny 20:35 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku z udziałem pociągu pośpiesznego oraz samochodu osobowego na przejeździe kolejowym na wysokości miejscowości Sarnów.

37-letni mieszkaniec Kluczborka zabrał paczkę o wartości prawie 2500 zł. zostawioną przez kuriera

Kluczborscy kryminalni już następnego dnia po zdarzeniu zatrzymali podejrzanego o kradzież paczki pozostawionej przez kuriera. 37-letni mieszkaniec Kluczborka miał zabrać pozostawiony towar o wartości blisko 2 500 złotych z klatki schodowej. Mężczyzna przyznał się do kradzieży, jego sprawą zajmie się…

Zderzenie samochodu osobowego z ciężarowym w Ligocie Dolnej

We wtorek 7 czerwca około godziny 14:35 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu samochodu ciężarowego oraz osobowego na skrzyżowaniu DK42 i Przemysłowej w Ligocie Dolnej.

Dzień Dziecka w kluczborskiej komendzie

Jak wygląda radiowóz, dyżurka oraz sprzęt policyjny? Czym zajmuje się policyjny technik? Jak wygląda praca przewodnika psa służbowego? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań otrzymać mogli w środę – Dzień Dziecka uczniowie szkoły podstawowej, którzy odwiedzili Komendę Powiatową Policji…