Nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy dla kluczborskich strażaków

W środę 30 marca kilka minut przed godzina 17 do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kluczborku przyjechał nowy samochód zabudowany na MAN-ie TGM 18.320.

Zderzenie samochodu ciężarowego i osobowego w Kostowie – jedna osoba trafiła do szpitala

W środę 30 marca o godzinie 8:56 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku w miejscowości Kostów w gminie Byczyna. Do zdarzenia zadysponowano zastępy straży pożarnej z JRG Kluczbork, OSP Byczyna, OSP Kostów, zespół ratownictwa medycznego z Wołczyna i…

23-latka jechała w terenie zabudowanym ponad 100 km/h. Dostała 1500 zł. mandatu i punkty karne

Funkcjonariusze z kluczborskiej drogówki zatrzymali do kontroli 23-letnią kierującą audi. Kobieta w terenie zabudowanym jechała z prędkością ponad 100 km/h. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h kierująca straciła prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące, ponadto kobieta…

Sprawdź, czy jesteś trzeźwy. Ponownie jest dostępny do użytku samoobsługowy alkomat

Ponownie jest dostępny do użytku samoobsługowy alkomat, który znajduje się w kluczborskiej komendzie Policji. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. Zainstalowane jest w holu komendy Policji przy ul. Katowickiej 14.

Komorzno. Pożar w lesie. W akcji 9 zastępów straży

W niedzielę 27 marca około godziny 14 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Komorzno.

Pożar traw w miejscowości Dobiercice

W niedzielę 27 marca o godzinie 16:36 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze nieużytków w 4 miejscach w miejscowości Dobiercice.

Policja ostrzega przed wypalaniem traw – wzrasta ilość pożarów

Wiosną rośnie zagrożenie pożarowe związane z wypalaniem traw. Niestety, cyklicznie w tym okresie odnotowuje się ten proceder. Pomimo licznych apeli o niewypalanie suchych traw i nieużytków, wciąż dochodzi do groźnych pożarów. Tylko w minionych kilku dniach w powiecie kluczborskim funkcjonariusze…

Pożar belek stropowych w budynku mieszkalnym w Tułach

W piątek 25 marca około godziny 14:50 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym w Tułach.

Wypadek na obwodnicy Kluczborka – dziecko zabrane do szpitala

W środę 23 marca około godziny 17:50 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na obwodnicy Kluczborka.

Pożar samochodu na parkingu w Kluczborku – auto zapaliło się w trakcie jazdy

W środę 23 marca około godziny 15:30 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze busa na parkingu pod jednym ze sklepów przy ulicy Byczyńskiej w Kluczborku.

Śmiertelne potrącenie pieszej na DK 42 w Markotowie Małym. Sprawca uciekł z miejsca wypadku nie udzielając kobiecie pomocy

Kluczborscy kryminalni zatrzymali podejrzanego o spowodowanie tragicznego wypadku drogowego. Mężczyzna potrącił samochodem pieszą i uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając rannej kobiecie pomocy.

Około 1 hektara nieużytków spłonęło w Kuniowie

We wtorek 22 marca o godzinie 14:40 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze nieużytków i suchych traw w Kuniowie.

Pożar BMW w Ligocie Dolnej. Pojazd spłonął doszczętnie

We wtorek 22 marca o godzinie 12:34 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w miejscowości Ligota Dolna.

Policjanci zatrzymali 30-latka podejrzewanego o włamania do piwnic

Kluczborscy kryminalni zatrzymali 30-latka, podejrzanego o liczne włamania do piwnic. Mężczyzna miał na swoim koncie 20 okradzionych pomieszczeń. Został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. Mieszkańcowi Kluczborka grozi teraz do 10 lat więzienia.

Zderzenie Daewoo z Renault w Kluczborku. Sprawca miał prawie 1,7 promila

W piątek 18 marca około godziny 18:50 policja w Kluczborku otrzymała zgłoszenie o kolizji dwóch samochodów na wiadukcie kolejowym na ulicy Miarki w Kluczborku.

Zderzenia Fiata i Mazdy na obwodnicy Kluczborka

W piątek 18 marca około godziny 20:30 do dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulicy Kujakowickiej z DK11 (obwodnicą Kluczborka).

Ogromny pożar stodoły w miejscowości Smardy Dolne. W środku znajduje się prawie 350 balotów

W piątek 18 marca o godzinie 17:57 do dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły przy ulicy Polnej w miejscowości Smardy Dolne.

Pożar Peugeota na obwodnicy Kluczborka

W czwartek 17 marca około godziny 20:13 do dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na drodze krajowej numer 11 pomiędzy Gotartów-Ogrodnictwo a zjazdem do Kluczborka.

“Uwięziony w obrączce” – niecodzienna interwencja strażaków

Działania strażaków to nie tylko pożary, wypadki, usuwanie skutków silnych wiatrów, zalania czy też pomoc medyczna.

Prawie jeden promil miał mieszkaniec powiatu kluczborskiego, który kierował ciężarówką. Został zatrzymany w Strzelcach Opolskich

Strzelecka drogówka regularnie kontroluje stan trzeźwości kierowców na terenie naszego powiatu. Tylko wczoraj, w niespełna dwie godziny, zatrzymali 4 kierowców “na podwójnym gazie”. Rekordzistą okazał się 43-letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego, który kierował zestawem ciężarowym, ważącym kilkanaście ton, mając w swoim…