Ponad 60 interwencji w powiecie po przejściu niżu Nadia. Podsumowanie ważniejszych działań

W związku z silnym wiatrem w niedzielę 30 stycznia na terenie powiatu kluczborskiego strażacy interweniowali 62 razy.

Zadymienie opuszczonego budynku przy ulicy Sienkiewicza w Kluczborku

W poniedziałek 31 stycznia o godzinie 12:30 do SK KP PSP wpłynęło zgłoszenie o pożarze w jednym z budynków magazynowych przy ulicy Sienkiewicza w Kluczborku.

Pożar przewodu kominowego w budynku jednorodzinnym w Szymonkowie

W sobotę 29 stycznia około godziny 18:30 do dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie w budynku mieszkalnym przy ulicy Młyńskiej w Szymonkowie.

Otwarcie mieszkania w Kluczborku

W sobotę 29 stycznia o godzinie 10:15 służby ratunkowe w Kluczborku otrzymały zgłoszenie o potrzebie otwarcia mieszkania w budynku mieszkalnym przy ulicy Fabrycznej w Kluczborku.

Pożar transformatora w Lasowicach Wielkich

W piątek 28 stycznia około godziny 7:10 do dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze transformatora w Lasowicach Wielkich.

Gotartów – zapaliły się śmieci w jadącej śmieciarce

W czwartek 27 stycznia o godzinie 14:05 do dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze śmieci w jadącej drogą krajową numer 11 z Kluczborka w kierunku Byczyny śmieciarce.

Byczyna. Pożar przewodu kominowego w budynku jednorodzinnym

We wtorek 25 stycznia o godzinie 7:32 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o pożarze przewodu kominowego w budynku jednorodzinnym przy ulicy Okrężnej w Byczynie.

Przypalona potrawa w garnku przyczyną interwencji strażaków w budynku wielorodzinnym w Kluczborku

W poniedziałek 24 stycznia o godzinie 17:09 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o dymie wydobywającym się z jednego z mieszkań w czteropiętrowym budynku wielorodzinnym przy ulicy Broniewskiego w Kluczborku. Do…

Nieprzytomny mężczyzna w łazience – interwencja służb ratunkowych w Wołczynie

W niedzielę 23 stycznia o godzinie 19:30 do Stanowiska Kierowania PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o zasłabnięciu starszego mężczyzny w wannie w jednym z mieszkań w Rynku w Wołczynie.

Mężczyzna wpadł do Młynówki w Kluczborku

W niedzielę 23 stycznia o godzinie 13:50 do Stanowiska Kierowania PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie, który wpadł do rzeki Młynówka.

Mężczyzna uwięziony w koszu podnośnika w Roszkowicach

W sobotę 22 stycznia o godzinie 11:03 do dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło nietypowe zgłoszenie od operatora podnośnika koszowego, który w wyniku awarii został uwięziony na wysokości.

Wysokie mandaty dla łamiących przepisy drogowe. 2500 zł. otrzymał pijany rowerzysta

1 stycznia 2022 roku została znowelizowana ustawa Prawo o ruchu drogowym oraz Kodeks Wykroczeń. Nowy taryfikator przewiduje wyższe mandaty dla kierowców oraz pieszych łamiących przepisy. Policjanci już wystawili pierwsze mandaty w nowych stawkach na terenie miasta oraz powiatu kluczborskiego. Najwyższy…

Kierująca Toyotą uderzyła w drzewo na trasie Biadacz – Bąków

W czwartek 20 stycznia o godzinie 15:43 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze z Biadacz do Bąkowa na tzw. betonówce. Do zdarzenia zadysponowano po jednym zastępie straży pożarnej z JRG Kluczbork i OSP Bąków dwa z…

Silny wiatr zerwał dach z budynku w Szymonkowie

W czwartek 20 stycznia około godziny 10:45 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o uszkodzonym dachu na budynku gospodarczym przy ulicy Wołczyńskiej w Szymonkowie.

Dachowanie Volkswagena w miejscowości Proślice

W czwartek 20 stycznia około godziny 7:25 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego w miejscowości Proślice.

Mundurowi promowali swoje zawody

W Szkole Podstawowej w Kuniowie odbyło się niecodzienne spotkanie. Korzystając z zaproszenia dyrekcji szkoły, rzecznicy prasowi z Zakładu Karnego w Kluczborku mjr Anna Baran oraz kluczborskiej policji asp. sztab Dawid Gierczyk, odwiedzili uczniów klas VII i VIII. Spotkanie było dobrą…

39-latek miał 2 promile i uciekał przed policją

Policjanci z namysłowskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę skody, który przekroczył dozwoloną prędkość. 39-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał ulicami gminy Wilków. W chwili zatrzymania miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. To nie pierwsza sytuacja, gdy został…

Zestawienie interwencji związanych z silnym wiatrem

W związku z przejściem przez teren powiatu kluczborskiego silnego frontu burzowego, Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku w poniedziałek 17 stycznia odnotowało 19 interwencji.

Wypadek w Chocianowicach. Samochód uderzył w budynek. Jedna osoba trafiła do szpitala

W piątek 14 stycznia o godzinie 21:47 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku w miejscowości Chocianowice.

Kierujący oplem uderzył tyłem w przydrożne drzewo na DK11

W piątek 14 stycznia około godziny 22:30 straż pożarna w Kluczborku otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na DK11 między miejscowościami Krzywizna – Sarnów.