Pożar obudowy kominka przyczyną zadymienia w budynku w Smardach Górnych

W poniedziałek 29 listopada kilka minut przed godziną 22 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o dużym zadymieniu w budynku jednorodzinnym w miejscowości Smardy Górne.

Interwencja służb w Wołczynie – było podejrzenie, że osoba mogła sobie coś zrobić

W sobotę 27 listopada około godziny 18:20 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w Wołczynie przy ulicy Namysłowskiej osoba może coś sobie zrobić.

Awanse i odznaczenia w Zakładzie Karnym w Kluczborku

22 listopada br. w Zakładzie Karnym w Kluczborku miało miejsce uroczyste wręczenie dekretów na wyższy stopień służbowy i wyróżnień funkcjonariuszom jednostki.

Ćwiczenie obronne “Chlor 2021”

19 listopada br. w Zakładzie Karnym w Kluczborku odbyło się ćwiczenie obronne pod kryptonimem „Chlor 2021”.

Wojewódzkie działania “Tydzień bezpieczeństwa pieszych”

Opolscy policjanci rozpoczęli dzisiaj wojewódzkie działania pod nazwą „Tydzień bezpieczeństwa pieszych”. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa tej grupy użytkowników dróg. Akcja zakończy się w niedzielę 28 listopada. To właśnie piesi podczas wypadków są szczególnie narażeni na tragiczne konsekwencje. Funkcjonariusze zwrócą…

Pożar sterty gałęzi w lesie między Biadaczem a Kozłowicami. W akcji 7 zastępów

We wtorek 23 listopada kilka minut po godzinie 5 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze gałęzi w pobliżu lasu między Kozłowicami a Biadaczem.

Uroczyste przekazanie samochodu w OSP Gierałcice

W dniu 20 listopada 2021 roku odbyła się uroczystość przekazania średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego marki VOLVO VL 280 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Gierałcicach.

Ulatniający się gaz w budynku mieszkalnym w Kluczborku

W sobotę 20 listopada o godzinie 16:36 do dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o ulatniającym się gazie w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ul Ossowskiego w Kluczborku.

Tragiczny pożar w Wołczynie. Nie żyje 1 osoba

W piątek 19 listopada około godziny 21:50 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze w budynku wielorodzinnym przy ulicy Stalmacha w Wołczynie.

Uroczysta zmiana służby z okazji awansów służbowych

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości kluczborscy strażacy otrzymali awanse na wyższe stopnie służbowe.

Dachowanie busa na DK11 w Gołkowicach

W piątek 19 listopada kilka minut po godzinie 10 kluczborskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na DK11 w Gołkowicach.

Aż 3 promile miała 51-letnia kierująca. Została zatrzymana dzięki reakcji świadka

Kolejna nietrzeźwa osoba, która kierowała samochodem została zatrzymana po reakcji świadka. Dzięki krótkiej informacji, policjanci zatrzymali 51-latkę. Kobieta miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Wyraźny sprzeciw społeczny i brak aprobaty dla kierowców na „podwójnym gazie” powoduje eliminację zagrożeń w…

Potrącenie na pasach w Wołczynie

W piątek 12 listopada około godziny 16:30 w Wołczynie na ulicy Kluczborskiej doszło do potrącenia pieszej przechodzącej przez pasy.

Kierowcy przekroczyli prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym – utracili prawo jazdy na 3 miesiące

Podczas minionego weekendu policjanci z kluczborskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 3 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość obowiązującą w terenie zabudowanym. Sprawcy tych wykroczeń zostali ukarani mandatami karnymi, a policjanci zatrzymali ich uprawnienia do kierowania pojazdami. Pamiętajmy, nadmierna prędkość może…

Pożar śmieci przy Ligonia w Kluczborku

W niedzielę 7 listopada kilka minut przed godziną 20 do dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze śmietnika przy ulicy Ligonia w Kluczborku.

Wypadek na DW 494 między Wędrynią a Łowoszowem

W niedzielę 7 listopada o godzinie 18:28 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Opolu wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej numer 494 na trasie Bierdzany – Olesno.

W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich

Kluczborscy policjanci wciąż prowadzą działania poświęcone walce z koronawirusem. Mundurowi sprawdzają, czy każdy stosuje się do obowiązujących ograniczeń. Niestety z różnych przyczyn, nie każdy zaopatrzony jest w maseczki. W związku z tym policjanci włączyli się w akcję rozdawania maseczek tym,…

Próba włamania do budynku OSP Szymonków

W nocy ze środy na czwartek (3/4.11) do budynku OSP Szymonków próbowali się włamać nieznani sprawcy.

Wypadek z udziałem rowerzysty i dwóch samochodów osobowych na DK 42 koło Kluczborka

W czwartek 4 listopada około godziny 5:30 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty na drodze krajowej numer 42 w okolicach Czapli Wolnych na trasie Kluczbork – Wołczyn.

Podsumowanie akcji „Znicz 2021” na terenie powiatu

Od piątku 29 października do 2 listopada trwała policyjna akcja „Znicz 2021”. W tych dniach czynności policjantów ukierunkowane były na zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim odwiedzającym groby swoich bliskich. Na drogach powiatu kluczborskiego w tym okresie doszło do 10 zdarzeń drogowych. Policjanci…