Dachowanie na trasie Wojsławice – Nasale

W poniedziałek 31 maja o godzinie 17:26 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku pomiędzy Wojsławicami a Nasalami w gminie Byczyna.

Pożar samochodu osobowego w Byczynie.

W niedzielę 30 maja o godzinie 18:50 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na parkingu przy ulicy Basztowej w Byczynie.

Mieszkaniec powiatu posiadał w mieszkaniu narkotyki.

Kluczborscy kryminalni zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu kluczborskiego. Funkcjonariusze w jego mieszkaniu znaleźli i zabezpieczyli blisko 50 gramów różnego rodzaju narkotyków. Mężczyzna usłyszała już zarzut posiadania środków odurzających. Za takie przestępstwo grozi mu do 3 lat więzienia.

134 km/h w terenie zabudowanym.

Policjanci z kluczborskiej drogówki działający w ramach opolskiej grupy „SPEED” zatrzymali do kontroli kierowcę, który w terenie zabudowanym swoim autem pędził 134 km/h. Dodatkowo kierowca poruszał się pojazdem bez ważnych badań technicznych. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące, został…

Powiatowe obchody Dnia Strażaka.

25 maja 2021 w Komendzie Powiatowej PSP w Kluczborku odbyły się powiatowe obchody dnia strażaka. Uroczystości rozpoczęły się od złożenia meldunku Opolskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu w Opolu st. bryg. Krzysztofowi Kędryk.

Wołczyńscy policjanci eskortowali rodzącą kobietę do szpitala

„Panowie, pomóżcie. Moja żona rodzi w aucie” – te słowa usłyszeli policjanci z Wołczyna, którzy pełnili nocną służbę w mieście. Zdenerwowany mężczyzna, widząc na drodze patrol, zatrzymał się przed radiowozem prosząc o pomoc, gdyż nie było już czasu do stracenia….

Dwa zdarzenia z udziałem ciężarówek na obwodnicy Kluczborka

W poniedziałek 24 maja na nowej obwodnicy Kluczborka w pobliżu galerii handlowej doszło do dwóch zdarzeń z udziałem samochodów ciężarowych.

Kluczborscy seniorzy rozpoczęli sezon rowerowy

Po raz kolejny seniorzy z Kluczborka wyruszyli na rowerowe trasy. W uroczystej inauguracji sezonu uczestniczyli przedstawiciel Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego oraz kluczborscy policjanci. W trakcie spotkania, rowerzystom przypomniane zostały zasady bezpiecznego poruszania się jednośladami. W tegorocznej edycji imprezy udział wzięło…

Neutralizacja plam oleju w Wołczynie i Byczynie

W sobotę 22 maja strażacy z Wołczyna oraz z Byczyny neutralizowali plamy oleju w swoich miejscowościach.

Otwarcie mieszkania w Byczynie na prośbę rodziny – lokator nie słyszał głośnego dobijania się do drzwi.

W sobotę 22 maja o godzinie 21:48 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku zadysponował zastęp OSP Byczyna do otwarcia mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ulicy Poznańskiej w Byczynie.

Biskupice-Brzózki – nagłe zatrzymanie krążenia na ogródkach rekreacyjnych przy zalewie

W czwartek 20 maja o godzinie 15:18 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o nagłym zatrzymaniu krążenia u kobiety przebywającej na ogródkach rekreacyjnych przy zalewie w Biskupicach-Brzózkach.

Zderzenie auta osobowego z dzikiem na DK11

W środę 19 maja około godziny 21:30 na DK11 około 200 metrów za basenem doszło do zderzenia z dzikim zwierzęciem.

W czwartek mogą zawyć syreny alarmowe – ćwiczenia RENEGADE/SAREX-21

W związku z rozpoczęciem ćwiczeń RENEGADE/SAREX-21 w czwartek tj. 20 maja br. na terenie woj. opolskiego mogą zawyć syreny alarmowe.

Kolejny nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez grupę SPEED.

Ponad 2 promila alkoholu w organizmie miał kierujący volkswagenem. Mieszkaniec powiatu oleskiego został zatrzymany przez policjantów z kluczborskiej drogówki, kiedy przekroczył prędkość. Teraz grozi mu kara do 2 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Akcja służb na zalewie w Ligocie Górnej, nie żyje mężczyzna.

W sobotę 15 maja około godziny 10:30 do kluczborskich strażaków wpłynęła informacja od policji o potrzebie przeszukania zalewu w Ligocie Górnej.

Wypadek z udziałem motocyklisty w Wołczynie

W sobotę 15 maja o godzinie 10:33 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 42 w Wołczynie.

Zasady korzystania z hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego, urządzeń wspomagających ruch – wybrane zmiany w przepisach

20 maja 2021 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 30 marca 2021 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 720), regulująca status hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego i urządzeń wspomagających ruch…

Groźny wypadek na DK42. Kierujący był pod wpływem alkoholu

We wtorek 11 maja około godziny 22:50 kluczborskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku w Nowej Wsi na DK42 między Kluczborkiem w Wołczynem.

Uwaga na żmije. Mężczyzna ukąszony przez niebezpiecznego gada w Wołczynie.

We wtorek 11 maja około godziny 15:40 w Wołczynie doszło do groźnego zdarzenia.

Strażacy z OSP Jasienie złapali sprawcę kradzieży samochodu.

W poniedziałek 10 maja około 22 w Jasieniu doszło do kradzieży volkswagena passata. Właściciel pojazdu wszedł na chwilę do sklepu zostawiając w nim kluczyki. Ten moment wykorzystał 28-letni mieszkaniec gminy Kluczbork i odjechał samochodem.