Przekazanie pacjenta w Byczynie. Na stadionie lądował LPR

W sobotę 30 stycznia o godzinie 14:30 na stadionie miejskim im. Kazimierza Górskiego w Byczynie wylądował śmigłowiec  LPR – Ratownik 23 z opolskiej bazy HEMS.

Uroczyste pożegnanie Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku odchodzącego na emeryturę

29 stycznia 2021 w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu odbyło się uroczyste pożegnanie, odchodzącego na emeryturę st. kpt. Sebastiana Jantosa Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku. W uroczystości wziął udział st. bryg. Krzysztof Kędryk Opolski Komendant Wojewódzki PSP w…

Pożar sadzy w kominie w Wołczynie

W czwartek 28 stycznia około godziny 19:30 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie w budynku mieszkalnym przy ulicy Miarki w Wołczynie.

Poszukiwany wpadł, bo nie miał maseczki

Policjanci z Posterunku Policji w Byczynie podjęli interwencję wobec mężczyzny, który nie stosował się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Po sprawdzeniu mieszkańca powiatu kluczborskiego w policyjnym systemie, okazało się, że 37-latek był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

Pijany kierujący audi wjechał do rowu. Próbował jeszcze uciekać.

Kolejny pijany kierujący. Na szczęście ponownie sam wyeliminował się z dalszej jazdy.

Poranna kolizja na Jagielońskiej.

W piątek 29 stycznia około godziny 8 na ulicy Jagielońskiej w Kluczborku doszło do kolizji drogowej.

Potrącenie pieszej na przejściu.

W czwartek 28 stycznia około godziny 17:30 na ulicy Byczyńskiej w Kluczborku doszło do potrącenia kobiety przez samochód.

Mężczyzna przygnieciony przez samochód podczas prac naprawczych

W czwartek 28 stycznia o godzinie 8:30 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o tym, że na jednej z prywatnych posesji w miejscowości Gołkowice (Daniszów) w gminie Byczyna podczas naprawy samochodu terenowego auto spadło z lewarka, przygniatając mężczyznę.

Zdarzenie drogowe na trasie Brzezinki – Skałągi

W środę 27 stycznia po godzinie 9 na drodze Brzezinki – Skałągi doszło do zdarzenia drogowego z udziałem jednego samochodu.

3 promile, zakaz prowadzenia pojazdów – rozbił swój samochód w rowie.

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 41-latek, który pomiędzy Krzywizną a Rożnowem, kierując osobowym volkswagenem, zjechał na przeciwległy pas a następnie wpadł do rowu. Dodatkowo kierowca złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości, oraz łamanie…

Kierujący ciężarówką zjechał z drogi, uszkodził znak i się zakopał.

W poniedziałek 25 stycznia około godziny 15:30 na ulicy Księdza Tischnera w Kluczborku – wyjazd z galerii na rondo – kierujący ciężarowym volvo zjechał z drogi, uszkodził znak drogowy i zakopał się w grząskiej ziemi.

Próba uniknięcia uderzenia w psa zakończona wjechaniem w barierki.

W sobotę 23 stycznia około godziny 20:30 na DK11 w Krzywiźnie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem jednego samochodu osobowego.

Alarm czujki tlenku węgla w Wołczynie

W czwartek 21 stycznia około godziny 20 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o alarmie czujki tlenku węgla, która włączyła się w jednym z mieszkań w bloku przy ulicy Miarki w Wołczynie.

Lądowanie śmigłowca LPR w Kluczborku.

W czwartek 21 stycznia około godziny 15:30 przy nowej obwodnicy Kluczborka w pobliżu galerii Miodowej wylądował śmigłowiec LPR – Ratownik 23 z opolskiej bazy Hems.

Groźna kolizja pod Rożnowem. Kierujący uderzył bokiem auta w drzewo.

W czwartek 21 stycznia około godziny 4 doszło do kolizji z udziałem jednego samochodu osobowego w Rożnowie.

Zderzenie dwóch samochodów w Ligocie Zameckiej.

W czwartek 21 stycznia około godziny 5:45 kluczborskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów w Ligocie Zameckiej.

Ślubowanie nowych strażaków.

15 stycznia 2021 roku Komendant Powiatowy PSP w Kluczborku st. kpt. Mariusz Stępień odebrał ślubowanie od dwóch nowych strażaków, którzy zasilili szeregi kluczborskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

Brzezinki. Kierujący ciężarówką chcąc uniknąć zderzenia wjechał do rowu.

W środę 13 stycznia około godziny 9:10 w Brzezinkach doszło do kolizji samochodu ciężarowego oraz dostawczego busa.

Mężczyzna chciał popełnić samobójstwo – sam oddał się w ręce służb ratunkowych.

W niedzielę 10 stycznia o godzinie 2 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o próbie samobójczej w Wołczynie.