Pożar sadzy w przewodzie kominowym w Wołczynie.

W czwartek 31 grudnia około godziny 18:20 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym przy ulicy Kluczborskiej w Wołczynie.

Pożar sadzy w przewodzie kominowym w Smardach Dolnych.

W środę 30 grudnia przed godziną 18 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym przy ulicy Wielkiej w Smardach Dolnych.

Pożar sadzy w przewodzie kominowym w Byczynie

W czwartek 31 grudnia o godzinie 11:51 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym w budynku jednorodzinnym przy ulicy Polanowickiej w Byczynie.

Fałszywy alarm dotyczący gazu.

W czwartek 31 grudnia około godziny 18:10 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o ulatniającym się gazie w jednym z mieszkań przy ulicy Broniewskiego w Kluczborku.

Sprzęt wart 68 tys. zł trafił do jednostek OSP z gminy Byczyna

We wtorek 29 grudnia 2020 r. w Urzędzie Miejskim w Byczynie przekazany został sprzęt ratowniczo-gaśniczy wszystkim jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Byczyna. Zakup sprzętu kosztował 68 100 zł.

Ciężarówka wjechała do rowu na DK11

We wtorek 29 grudnia po godzinie 7 kluczborskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu ciężarowego pod Gotartowem na DK11.

Otwarcie mieszkania na prośbę policji. W mieszkaniu ujawniono ciało.

W poniedziałek 28 grudnia około godziny 15:15 do dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pomocy patrolowi policji przy otwarciu mieszkania przy ulicy Powstańców w Wołczynie. 

Podsumowanie świątecznego weekendu

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia przebiegły bardzo spokojnie i bezpiecznie. W tym okresie na drogach powiatu było więcej policjantów. To w związku z prowadzonymi działaniami prewencyjnymi, których celem było dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców oraz osób podróżujących.

Pożar sadzy w kominie w Kraskowie.

W niedzielę 27 grudnia około godziny 17:15 straż pożarna w Kluczborku odebrała zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym w budynku Kraskowie.

Zderzenie dwóch samochodów na DK45.

W sobotę 26 grudnia o godzinie 18:35 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 45 pomiędzy Kuniowem a Jasieniem.

Awaria instalacji wodnej przyczyną interwencji służb.

W sobotę 26 grudnia kilka minut po godzinie 16 straż pożarna w Kluczborku została poproszona przez policję o otwarcie mieszkania w jednym z bloków przy ulicy Konopnickiej w Kluczborku.

Akcja charytatywna dla Antosia.

“Dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli”. W sobotę 19 grudnia strażacy z OSP Wołczyn zakończyli akcje charytatywną dla 4-ro miesięcznego Antosia ze Świniar oraz jego rodziny.

Wołczyn. Audi wjechało w słup.

W czwartek 24 grudnia kilka minut po godzinie 8 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulicy Opolskiej i Kluczborskiej w Wołczynie.

Utrata panowania nad autem przyczyną wjechania do rowu na DK11

W środę 23 grudnia około godziny 10:45 służby ratunkowe otrzymały informację o zdarzeniu drogowym na DK11 między Gołkowicami a Kostowem.

Miał prawie 2,1 promila. Nie przyznaje się do kierowania autem.

We wtorek 22 grudnia około godziny 9:15 patrol policji próbował zatrzymać na DK11 w Kostowie do kontroli drogowej volkswagena, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 31 km.

Wołczyn. Opel wypadł z DK42 i zatrzymał się na boku.

We wtorek 22 grudnia około godziny 11:32 Dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na DK42 pod Wołczynem.

Wołczyn – pożar przewodu kominowego którego nie było.

W niedzielę 20 grudnia około godziny 17:25 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku przyjął zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym w Wołczynie przy ulicy Dworcowej.

Kluczbork. Pożar sadzy w kominie.

W sobotę 19 grudnia około godziny 21:45 straż pożarna w Kluczborku odebrała zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym w budynku wielorodzinnym przy ulicy Wołczyńskiej w Kluczborku.

Zdarzenie drogowe na DK 42 Wierzbica – Wołczyn.

W sobotę 19 grudnia o godzinie 15:45 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 42 na trasie Wierzbica – Wołczyn.