150 000 złotych stracili mieszkańcy powiatu kluczborskiego poprzez wyłudzenie danych przez aplikacje mobilne.

Cyberprzestępcy wciąż modyfikują swoje metody, aby wyłudzić dane bankowe i ukraść nasze oszczędności. Blisko 150 000 złotych stracili mieszkańcy powiatu kluczborskiego, którzy za pośrednictwem zainstalowanych na mobilnych urządzeniach aplikacji, nieświadomi udostępnili oszustom dane do swoich kont bankowych. Przeczytajcie jak nie…

Dachowanie na DK42 pod Wołczynem.

W sobotę 28 listopada o godzinie 13:20 kluczborskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego na DK42 pod Wołczynem.

Wołczyn – w pożarze altany ujawniono zwęglone ciało

W środę 25 listopada o godzinie 23:38 do dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze altany na ogródkach działkowych przy ulicy Sienkiewicza w Wołczynie.

Kierujący seatem wjechał w drzewo.

W czwartek 26 listopada o godzinie 5:47 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie Byczyna – Ciecierzyn.

Za alkohol i prędkość stracili prawo jazdy

Wystarczyły trzy dni minionego weekendu aby pięciu kierowców straciło uprawnienia do kierowania pojazdami. Trzech z nich straciło prawo jazdy za prędkość , dwóch natomiast za jazdę po alkoholu. Niechlubny rekordzista prowadził samochód mając 3 promile. Miłośnikom szybkiej jazdy policjanci zatrzymali…

Pożar sadzy w kominie w Krzywiźnie.

W piątek 20 listopada kwietnia o godzinie 16:45 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku przyjął zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie w budynku mieszkalnym przy ulicy Witosa w Krzywiźnie.

Zderzenie samochodów na DK45 pod Jasieniem

W piątek 20 listopada o godzinie 20:51 do kluczborskich służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 45 między Jasieniem a Lasowicami Wielkimi.

Opel uderzył w słup – kolizja w Byczynie

W czwartek 19 listopada 15 minut po północy policja w Byczynie dostała zgłoszenie o samochodzie osobowym, który uderzył w słup przy ulicy Stawowej w Byczynie.

Nagroda dla Kacpra za uratowanie życia sąsiadce.

W Zespół Szkół Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kluczborku w poniedziałek 16 listopada, odbyło się spotkanie dyrekcji, pani Iwony Przytuły z przedstawicielami firmy Lesaffre S.A..

Uroczyste ślubowanie

“Ja, obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta…” – to początek roty ślubowania, którą właśnie w naszym garnizonie złożyło 32 nowych funkcjonariuszy. Z uwagi na panującą epidemię, uroczystość ma skromniejszy charakter i odbywa się także w tych jednostkach, do których…

Potrącenie pieszej na pasach w Kluczborku.

We wtorek 17 listopada około godziny 18:20 na ulicy Byczyńskiej w Kluczborku doszło do potrącenia pieszej.

Kolizja na DK42 pod Wołczynem.

We wtorek 17 listopada kilka minut przed godziną 10:30 kluczborskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym na DK42 pod Wołczynem.

2,2 mln zł na budowę łącznika między budynkami szpitala.

Powiat Kluczborski i Powiatowe Centrum Zdrowia S.A. w Kluczborku zdobyli ponad 2,2 mln zł na budowę łącznika, który połączy główny budynek szpitala z budynkiem po dawnej ginekologii.

Zatrzymany sprawca śmiertelnego wypadku na DK-11

Kluczborscy policjanci ustalili tożsamość kierowcy oraz samochód biorący udział w wypadku drogowym na DK-11 w którym zginął 25-letni mężczyzna. Funkcjonariusze na terenie Bielska-Białej zatrzymali 71-letnią kobietę podejrzaną o ten czyn. Sąd w stosunku do kierowcy zastosował poręczenie majątkowe oraz dozór…

Złodzieje wysadzili bankomat w Wołczynie.

W poniedziałek 16 listopada około 2 w nocy nieznany na obecną chwilę sprawca lub sprawcy okradli bankomat znajdujący się przy ulicy Dworcowej w Wołczynie.

Wołczyn. Zatrucie tlenkiem węgla

W sobotę 14 listopada około godziny 11:40 służby ratunkowe zostały powiadomione o osobach zatrutych tlenkiem węgla w jednym z mieszkań na rynku w Wołczynie.

W centrum Kluczborka zgwałcił moją siostrę – UWAGA NA FAŁSZYWE INFORMACJE!

Znacie go? Wczoraj wieczorem w centrum Kluczborka zgwałcił moją siostrę, która leży teraz w szpitalu 🙁 UDOSTĘPNIAJCIE! Takiej treści post pojawił się na jednej z kluczborskich grup.

17-letni Kacper uratował życie sąsiadce.

17-letni Kacper Przytuła, uczeń Zespołu Szkół Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kluczborku uratował życie starszej sąsiadce. Jak tego dokonał? – To był mój obowiązek – mówi niezwykle skromny 17-letni uczeń 1. klasy w zawodzie operator obrabiarek skrawających kluczborskiej szkoły.

Pożar w przewodzie kominowym. Straż ewakuowała mieszkańców kamienicy.

We wtorek 3 listopada kilka minut o godzinie 6:45 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o silnym zadymieniu w kamienicy przy ulicy Damrota w Kluczborku.