Uszkodzony dach i zalane mieszkanie w Krzywiczynach

W niedzielę 30 sierpnia o godzinie 6:05 straż pożarna została powiadomiona o zalewaniu mieszkania w budynku wielorodzinnym w Krzywiczynach.

Mały wielki bohater

11-letni Marcel dał przykład wzorowej postawy i odpowiedzialnej reakcji. Młody chłopak, w czasie gdy jego mama potrzebowała pomocy medycznej, nie spanikował i zadzwonił pod numer alarmowy 112. W ten sposób szybko wezwał pomoc. To dzięki prawidłowej reakcji syna służby przyjechały…

Kolizja na obwodnicy Kluczborka. Jeden z kierowców odjechał z miejsca.

W sobotę 22 sierpnia o godzinie 20:52 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu DK11 – wyjazd w kierunku Wielunia.

Otwarcie mieszkania w Wołczynie.

W sobotę 22 sierpnia około godziny 10 straż pożarna została zadysponowana do otwarcia mieszkania w budynku wielorodzinnym w rynku w Wołczynie.

Kluczbork. Podpalenie przyczyną pożaru suchej trawy.

W piątek 21 sierpnia o godzinie 13:15 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o pożarze trawy oraz pustostany przy ulicy Sikorskiego w Kluczborku.

Z przedszkolakami o bezpieczeństwie

Kluczborska profilaktyk w towarzystwie “Policusia” – maskotki opolskiej policji, spotkała się z maluchami w Publicznym Przedszkolu w Wołczynie. Policjantka przypomniała dzieciom jak ważne jest używanie elementów odblaskowych, jak prawidłowo zachowywać się na chodniku, przejściu dla pieszych czy ścieżce rowerowej. Przestrzegła…

Wypadek na DK45 w Jasieniu – audi wypadło z drogi

W środę 19 sierpnia chwilę po godzinie 10 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 45 w Jasieniu.

Pożar samochodu na DK42.

We wtorek 18 sierpnia o godzinie 22:10 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na DK42 między Wierzbicą Górną a Duczowem Wielkim.

Interwencje strażaków z powodu silnych opadów.

We wtorek 18 sierpnia w godzinach popołudniowych strażacy w powiecie odnotowali zdarzenia związane z ulewnymi deszczami.

Kluczbork. Kot na drzewie

Kolejny raz strażacy udowadniają, że do każdego zgłoszenia podchodzą profesjonalnie.Tak samo było w tym przypadku.

Dachowanie fiata w Jakubowicach. Kierowca nie miał prawa jazdy.

W niedzielę 16 sierpnia o godzinie 11:55 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Jakubowice.

Dziecko pogryzione przez psa w Kluczborku. W akcji LPR.

W czwartek 13 sierpnia około godziny 12 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o dziecku, które zostało pogryzione przez psa.

Strażacy z OSP Byczyna na zawodach TFC w Płocku

W niedzielę 9 sierpnia strażacy z OSP Byczyna – Piotr Biegun i Kamil Rokicki wystartowali w zawodach Toughest Firefighter Challenge Płock 2020, które odbyły się na Starym Rynku w Płocku.

Kolizja w Gierałcicach

We wtorek 4 sierpnia o godzinie 9:30 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy Opolskiej w Gierałcicach.

Dogaszanie pogorzeliska w Proślicach.

W niedzielę 2 sierpnia od godzin popołudniowych trwało dogaszanie sterty słomy w Proślicach.

Potrącenie na pasach w Wołczynie.

W poniedziałek 3 sierpnia po godzinie 14 na rynku w Wołczynie doszło do potrącenia.

Wojsławice – zadymienie w mieszkaniu budynku wielorodzinnego

W niedzielę 2 sierpnia o godzinie 12:53 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o zadymieniu mieszkania w budynku wielorodzinnym w Wojsławicach.

Pożar śmieci i gałęzi na Ligocie Zameckiej.

W sobotę 1 sierpnia kilka minut przed godziną 22 straż pożarna w Kluczborku została powiadomiona o pożarze na Ligocie Zameckiej.

Pożar sterty słomy w Proślicach.

W niedzielę 2 sierpnia o godzinie 4:06 straż pożarna została powiadomiona o pożarze sterty słomy na polu w Proślicach.

Strażacy oddali hołd bohaterom Powstania Warszawskiego

Równo o godzinie 17:00 1 sierpnia na terenie całego powiatu włączone zostały syreny alarmowe w jednostkach.