Śmiertelny wypadek w Gronowicach. Kierujący Audi 22-letni obywatel Ukrainy uderzył w drzewo

We wtorek 15 listopada około godziny 1:20 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Gronowice.

OSP Laskowice włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

Komendant Główny PSP z dniem 11 listopada 2022 r. włączył do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego 129 jednostek OSP.

Pożar naczepy z ładunkiem cementu na DK45 w Lasowicach Wielkich

W czwartek 3 listopada o godzinie 18:07 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze opony w naczepie z ładunkiem cementu na DK45 w Lasowicach Wielkich.

Chocianowice. Kierująca Skodą potrąciła mężczyznę na wózku inwalidzkim i uciekła z miejsca wypadku.

W czwartek 20 października o godzinie 16 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu mężczyzny w Chocianowicach.

Pożar w tartaku i wypadek masowy w Chudobie – ćwiczenia strażackie ROAD 2022

„ROAD 2022” pod takim kryptonimem odbyły się ćwiczenia jednostek ochrony przeciwpożarowej z gminy Lasowice Wielkie oraz wydzielonych sił OSP KSRG powiatu Kluczborskiego.

Wypadek na trasie Gronowice – Lasowice Małe. Kierujący Suzuki uderzył w drzewo

We wtorek 13 września około godziny 15:50 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym między Gronowicami a Lasowicami Małymi.

Kierujący Audi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu na DK45

W sobotę 20 sierpnia około godziny 6:30 na DK45 między Lasowicami Wielkimi a Jasieniem doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego.

Uroczyste przekazanie nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego w OSP Laskowice

W sobotę 6 sierpnia o godzinie 16:30 przy jednostce OSP w Laskowicach rozpoczęła się uroczystość przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Zderzenie trzech samochodów na DK45 między Lasowicami Wielkimi a Trzebiszynem

W niedzielę 24 lipca kilka minut przed godziną 9 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem trzech samochodów na DK45 między Lasowicami Wielkimi a Trzebiszynem.

37-latka nie przeżyła “zawodów w piciu alkoholu” w Bażanach. Zdarzenie zostało nagrane telefonem komórkowym

Kluczborski sąd, na wniosek prokuratury, aresztował na 3 miesiące 22-letniego mieszkańca powiatu kluczborskiego. Mężczyzna podejrzany jest o zorganizowanie “zawodów w piciu alkoholu”. W wyniku nieodpowiedzialnej zabawy zmarła 37-letnia kobieta. Tragiczne w skutkach zdarzenie zostało nagrane telefonem komórkowym. W sprawie łącznie…

Około 40-letni mężczyzna utonął w stawie w Tułach po skoku do wody

W niedzielę 26 czerwca około godziny 19:15 służby ratunkowe otrzymały informację o mężczyźnie, który po skoku do wody nie wypłynął na powierzchnię na stawie w miejscowości Tuły.

Strażacy z OSP Laskowice powitali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy

W piątek 10 czerwca po godzinie 19:30 w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej zawyła syrena alarmowa. Tym razem nie alarmowała strażaków do akcji, ale jej dźwięk powitał fabrycznie nowy samochód ratowniczo-gaśniczy.

Pożar odpadów na posesji w Trzebiszynie

W środę 11 maja kilka minut przed godziną 11 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze odpadów na jednej z posesji w Trzebiszynie.

Funkcjonariusze SOK z Kluczborka złapali na gorącym uczynku złodziei kabli w pobliżu linii kolejowej k. Szumiradu

W sobotę 30 kwietnia w godzinach porannych funkcjonariusze Straży Leśnej z Nadleśnictwa Olesno w pobliżu linii kolejowej w okolicach opuszczonej wsi Kamieniec k/ Szumiradu zauważyli dwa samochody jeżdżące po drodze leśnej.

Uroczyste przekazanie nowego lekkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego w OSP Chudoba

We wtorek 3 maja o godzinie 12 w OSP Chudoba powitano uroczyście fabrycznie nowy lekki samochód ratowniczo – gaśniczy GLBM 1/16 na podwoziu MAN-a TGE 6.180 w zabudowie firmy Perfekt.

Wizyta funkcjonariuszy z Zakładu Karnego w Kluczborku w domach dziecka

“Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta” – Jan Paweł II

Nietrzeźwy kierujący Renault nie zatrzymał się do kontroli. Nie miał prawa jazdy a auto nie miało ubezpieczenia

Policjanci ruchu drogowego kluczborskiej komendy zatrzymali w pościgu kierującego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 28-letni mężczyzna, jadąc osobówką, przekroczył dozwoloną prędkość oraz zignorował wydawane w jego kierunku sygnały świetlne i dźwiękowe. Po kilku kilometrach został zatrzymany. Okazało się,…

23-latka jechała w terenie zabudowanym ponad 100 km/h. Dostała 1500 zł. mandatu i punkty karne

Funkcjonariusze z kluczborskiej drogówki zatrzymali do kontroli 23-letnią kierującą audi. Kobieta w terenie zabudowanym jechała z prędkością ponad 100 km/h. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h kierująca straciła prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące, ponadto kobieta…

Pożar belek stropowych w budynku mieszkalnym w Tułach

W piątek 25 marca około godziny 14:50 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym w Tułach.

Zderzenie samochodu osobowego i dwóch ciężarówek na DK45. Zdarzenie było oddalone 20 km. od miejsca zgłoszenia

W środę 9 lutego o godzinie 11:56 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym na DK45 w okolicach miejscowości Osowiec.