Wyprzedzanie na DK45 zakończone dachowaniem Volkswagena

We wtorek 28 lutego około godziny 11 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego na DK11 w okolicach Bąkowa.

Kierujący ciężarowym MAN-em wjechał do rowu w Lasowicach Wielkich. W samochodzie wyrwana została tylna oś i uszkodzony zbiornik

We wtorek 31 stycznia około godziny 8:10 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu ciężarowego w miejscowości Lasowice Wielkie.

Dachowanie Toyoty między Lasowicami Małymi a Lasowicami Wielkimi

W sobotę 21 stycznia około godziny 21:40 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym między Lasowicami Małymi a Lasowicami Wielkimi.

Osoba kierująca Fiatem wjechała do rowu w Chudobie. Pojazd przewrócił się na bok

W poniedziałek 16 stycznia o godzinie 7:59 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w Chudobie.

Zderzenie Skody oraz Audi w Chocianowicach

W poniedziałek 2 stycznia około godziny 18:35 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku w Chocianowicach.

Pijany kierujący Peugeotem wjechał do rowu i uciekł. Służby o zdarzeniu poinformował samochód

W niedzielę 18 grudnia około godziny 13 służby ratunkowe otrzymały powiadomienie o zdarzeniu drogowym na DW494 w miejscowości Szumirad.

Zderzenie dwóch Audi i Forda na DK45 między Trzebiszynem a Bierdzanami

W sobotę 26 listopada około godziny 13:55 do dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie wypadku na DK45 między Trzebiszynem a Bierdzanami.

Śmiertelny wypadek w Gronowicach. Kierujący Audi 22-letni obywatel Ukrainy uderzył w drzewo

We wtorek 15 listopada około godziny 1:20 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Gronowice.

OSP Laskowice włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

Komendant Główny PSP z dniem 11 listopada 2022 r. włączył do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego 129 jednostek OSP.

Pożar naczepy z ładunkiem cementu na DK45 w Lasowicach Wielkich

W czwartek 3 listopada o godzinie 18:07 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze opony w naczepie z ładunkiem cementu na DK45 w Lasowicach Wielkich.

Chocianowice. Kierująca Skodą potrąciła mężczyznę na wózku inwalidzkim i uciekła z miejsca wypadku.

W czwartek 20 października o godzinie 16 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu mężczyzny w Chocianowicach.

Pożar w tartaku i wypadek masowy w Chudobie – ćwiczenia strażackie ROAD 2022

„ROAD 2022” pod takim kryptonimem odbyły się ćwiczenia jednostek ochrony przeciwpożarowej z gminy Lasowice Wielkie oraz wydzielonych sił OSP KSRG powiatu Kluczborskiego.

Wypadek na trasie Gronowice – Lasowice Małe. Kierujący Suzuki uderzył w drzewo

We wtorek 13 września około godziny 15:50 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym między Gronowicami a Lasowicami Małymi.

Kierujący Audi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu na DK45

W sobotę 20 sierpnia około godziny 6:30 na DK45 między Lasowicami Wielkimi a Jasieniem doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego.

Uroczyste przekazanie nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego w OSP Laskowice

W sobotę 6 sierpnia o godzinie 16:30 przy jednostce OSP w Laskowicach rozpoczęła się uroczystość przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Zderzenie trzech samochodów na DK45 między Lasowicami Wielkimi a Trzebiszynem

W niedzielę 24 lipca kilka minut przed godziną 9 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem trzech samochodów na DK45 między Lasowicami Wielkimi a Trzebiszynem.

37-latka nie przeżyła “zawodów w piciu alkoholu” w Bażanach. Zdarzenie zostało nagrane telefonem komórkowym

Kluczborski sąd, na wniosek prokuratury, aresztował na 3 miesiące 22-letniego mieszkańca powiatu kluczborskiego. Mężczyzna podejrzany jest o zorganizowanie “zawodów w piciu alkoholu”. W wyniku nieodpowiedzialnej zabawy zmarła 37-letnia kobieta. Tragiczne w skutkach zdarzenie zostało nagrane telefonem komórkowym. W sprawie łącznie…

Około 40-letni mężczyzna utonął w stawie w Tułach po skoku do wody

W niedzielę 26 czerwca około godziny 19:15 służby ratunkowe otrzymały informację o mężczyźnie, który po skoku do wody nie wypłynął na powierzchnię na stawie w miejscowości Tuły.

Strażacy z OSP Laskowice powitali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy

W piątek 10 czerwca po godzinie 19:30 w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej zawyła syrena alarmowa. Tym razem nie alarmowała strażaków do akcji, ale jej dźwięk powitał fabrycznie nowy samochód ratowniczo-gaśniczy.

Pożar odpadów na posesji w Trzebiszynie

W środę 11 maja kilka minut przed godziną 11 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze odpadów na jednej z posesji w Trzebiszynie.