Wołczyn. 62-letni kierujący hyundaiem miał blisko 2 promile alkoholu. Zatrzymał go inny kierowca

W minionym tygodniu dyżurny kluczborskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że jeden z kierowców przemieszczający się po terenie Wołczyna, zatrzymał 62-latka kierującego osobówką, a który może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Nocny pożar pustostanu w Wąsicach

W piątek 3 listopada o godzinie 0:40 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze pustostanu przy ulicy Kuźnickiej w Wąsicach w gminie Wołczyn.

Pijany kierujący Renault staranował ogrodzenie w Komorznie

W poniedziałek 16 października około godziny 18:30 policja otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Komorznie.

Podpalenie przyczyną pożaru śmieci oraz opon między Szymonkowem a Świniarami Małymi

W czwartek 12 października kilka minut po północy do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze między Szymonkowem a Świniarami Małymi.

Uroczyste przekazanie strażakom z OSP Komorzno średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego Star/Man 12.227

W poniedziałek 25 września o godzinie 14 na placu parkingowym przy Urzędzie Miejskim w Wołczynie odbyła się uroczystość przekazania średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego Star/Man 12.227.

Szymonków. Pożar w komorze silnika samochodu Ford

W poniedziałek 18 września około godziny 14:50 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego przy ulicy Kasztanowej w Szymonkowie.

Zderzenie dwóch samochodów ciężarowych między Komorznem a Kuźnicą Trzcińską

We wtorek 29 sierpnia około godziny 6:15 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów ciężarowych pomiędzy Komorznem a Kuźnicą Trzcińską.

Podpalenie przyczyną pożaru zużytych opon, części samochodowych i śmieci między Szymonkowem a Świniarami Małymi

W piątek 25 sierpnia o godzinie 22:35 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze między Szymonkowem a Świniarami Małymi.

Pożar stodoły w Wąsicach. W środku znajdował się samochód osobowy

W środę 23 sierpnia około godziny 00:30 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły w Wąsicach

Zadymienie piwnicy w Wołczynie

W sobotę 19 sierpnia około godziny 22 do wpłynęło zgłoszenie do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w piwnicy w budynku mieszkalnym przy ulicy Powstańców w Wołczynie.

59 interwencji w województwie po przejściu frontu burzowego. W Gronowicach zerwane zostały dachy w budynkach gospodarczych

W sumie 59 interwencji odnotowali strażacy w województwie opolskim po przejściu frontu burzowego w środę 16 sierpnia.

Pożar ścierniska w Markotowie Dużym

W sobotę 12 sierpnia około godziny 15:15 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze ścierniska w Markotowie Dużym.

Pożar w jednym zakładów produkcyjnych w Wołczynie

W czwartek 20 lipca około godziny 7:20 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze na linii produkcyjnej w zakładzie mieszczącym się przy ulicy Opolskiej w Wołczynie.

Strażacy z OSP Szymonków powitali nowy samochód w jednostce

15 lipca około godziny 15 wyjąca syrena w remizie OSP Szymonków oraz sygnały wozów strażackich nie oznaczały tego dnia wyjazdu do zdarzenia. Tym razem w taki sposób strażacy, mieszkańcy oraz zaproszeni goście powitali fabrycznie nowy lekki samochód Renault Master z…

Pracowita niedziela strażaków – 4 pożary na polach

W niedzielę 9 lipca na terenie powiatu doszło do 4 zdarzeń związanych z pożarami płodów rolnych.

Zderzenie Renault i Skody na DK42 pod Wołczynem. Poszkodowana zmarła w szpitalu

W czwartek 29 czerwca o godzinie 16:43 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 42 pomiędzy Wołczynem i Markotowem Małym.

Pijany kierujący Volkswagenem uderzył w drzewo

W środę 28 czerwca o godzinie 7:50 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na trasie Krzywiczyny – Komorzno.

Pożar nasypu kolejowego między Markotowem Małym a Wołczynem

W sobotę 17 czerwca około 9:35 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o silnym zadymieniu koło nasypu kolejowego między Markotowem Małym a Wołczynem.

Zderzenie dwóch samochodów na DK42 pod Wołczynem

W piątek 9 czerwca około godziny 20 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku na DK42 w pobliżu Wołczyna.

Mistrzostwa Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Kluczborskiego w Sportach Pożarniczych

W sobotę 3 czerwca w Wołczynie rozegrane zostały Mistrzostwa Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Kluczborskiego w Sportach Pożarniczych.