Interwencja służb w Wołczynie – było podejrzenie, że osoba mogła sobie coś zrobić

W sobotę 27 listopada około godziny 18:20 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w Wołczynie przy ulicy Namysłowskiej osoba może coś sobie zrobić.

Uroczyste przekazanie samochodu w OSP Gierałcice

W dniu 20 listopada 2021 roku odbyła się uroczystość przekazania średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego marki VOLVO VL 280 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Gierałcicach.

Tragiczny pożar w Wołczynie. Nie żyje 1 osoba

W piątek 19 listopada około godziny 21:50 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze w budynku wielorodzinnym przy ulicy Stalmacha w Wołczynie.

Potrącenie na pasach w Wołczynie

W piątek 12 listopada około godziny 16:30 w Wołczynie na ulicy Kluczborskiej doszło do potrącenia pieszej przechodzącej przez pasy.

Próba włamania do budynku OSP Szymonków

W nocy ze środy na czwartek (3/4.11) do budynku OSP Szymonków próbowali się włamać nieznani sprawcy.

Jedna osoba ranna w wyniku zderzenia dwóch samochodów w Świniarach Wielkich

W czwartek 28 października około godziny 17 w Świniarach Wielkich doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Trzech mężczyzn zatrzymanych za kradzież

Kluczborscy kryminalni ustalili i zatrzymali mężczyzn podejrzanych o kradzież. Trzech mieszkańców Wołczyna z prywatnej posesji zabrało rower oraz złom. Zatrzymani mężczyźni przyznali się do kradzieży i dobrowolnie poddali się karze. Odzyskane przez policjantów przedmioty powróciły do właściciela.

Wypadek w Krzywiczynach koło Wołczyna

W poniedziałek 18 października o godzinie 23:03 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku w miejscowości Krzywiczyny w gminie Wołczyn. Do zdarzenia zadysponowano zastęp straży pożarnej z JRG Kluczbork, dwa z OSP Wołczyn, zespół ratownictwa medycznego i policję. Kierujący…

Śmigłowiec LPR lądował w Wołczynie. Pomocy potrzebowało 1,5 roczne dziecko

W poniedziałek 18 października o godzinie 18:39 do dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o potrzebie zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca LPR na lądowisku gminnym w miejscowości Wołczyn.

Kierujący fordem uderzył w drzewo w Gierałcicach

W sobotę 16 października kilka minut po godzinie 7 kluczborskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Gierałcicach. Na ulicy Opolskiej kierujący fordem z nieznanych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Z mężczyzną prowadzącym pojazd na tablicach…

Rura łącząca piec z kominem przyczyną zadymienia lokalu w Wołczynie

W środę 13 października około godziny 22:10 do dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie w budynku mieszkalnym przy ulicy Kluczborskiej w Wołczynie.

Strażacy z OSP Gierałcice przywitali nowy samochód w swojej jednostce

W piątek 8 października kilka minut po godzinie 17 w remizie OSP Gierałcice zawyła syrena alarmowa.

Pijany 20-latek uderzył w latarnię a następnie w transformator

W środę 6 października około godziny 2 do kluczborskiej policji wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Gierałcice w gminie Wołczyn.

Sarna utknęła w przęsłach furtki, uwolnili ją strażacy z OSP Wołczyn

W czwartek 16 września o godzinie 18:25 OSP w Wołczynie otrzymała zgłoszenie o uwięzionej sarnie na ogródkach działkowych przy ulicy Leśnej. Według zgłoszenia zwierzę uwięzione zostało w płocie.

Tragiczny finał poszukiwań w Wołczynie

We wtorek 7 września po godzinie 13 straż pożarna została zadysponowana do pomocy policji w poszukiwaniu zaginionego mężczyzny w Wołczynie.

Wypadek z udziałem motocykla w Wołczynie

W piątek 3 września około godziny 13:40 w Wołczynie na skrzyżowaniu ulicy Opolskiej z Fabryczną oraz z Przemysłową przy przejeździe kolejowym doszło do wypadku z udziałem motocykla oraz busa. Według wstępnych ustaleń kobieta jadąca VW Golfem zatrzymała się, kiedy zauważyła, że za…

Dogaszanie pogorzeliska w Ligocie Wołczyńskiej

W niedzielę 15 sierpnia o godzinie 16:00 do dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze na pogorzelisku stajni w Ligocie Wołczyńskiej.

Pożar kombajnu w Rożnowie

W sobotę 14 sierpnia o godzinie 19:27 do dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze kombajnu w miejscowości Rożnów.

Otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego w Wołczynie

W strefie aktywności w Wołczynie odbyło się uroczyste otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego dla najmłodszych mieszkańców miasta. Spotkanie było wspaniałą okazją do nauki prawidłowych zachowań na drodze. Dzieci pod czujnym okiem kluczborskich policjantów, mogły zaprezentować umiejętności praktyczne jazdy rowerem. Projekt sfinansowany…

Pożar stodoły w Ligocie Wołczyńskiej – w akcji 19 zastępów straży

We wtorek 10 sierpnia o godzinie 14:32 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku przyjął zgłoszenie o pożarze stodoły w Ligocie Wołczyńskiej.