Wołczyn. Kierujący BMW stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowe ogrodzenie

W środę 25 maja około godziny 7:50 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Namysłowskiej w Wołczynie.

Mając 2,5 promila kierował 25-tonową ciężarówką

Wołczyńscy policjanci zatrzymali kierowcę pojazdu ciężarowego z naczepą, który kierował 25 tonowym zestawem mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. 32-latek do pokonania miał jeszcze ponad 100 kilometrów. Mężczyzna, stracił prawo jazdy. Teraz grozi mu kara do 2 lata więzienia.

Strażacy z OSP Wołczyn zorganizowali festyn dla Antosia chorego na SMA. Zebrano 23 993,14 zł

We wtorek 03.05.2022r. o godzinie 14:00 uruchomiona została syrena; dźwięk ten oznaczał rozpoczęcie organizowanego przez naszą jednostkę „FESTYNU STRAŻACKIEGO”, którego tematyka to zasady bezpieczeństwa, a także eliminacja zagrożeń z jakimi każdy z nas spotyka się na co dzień.

Powitanie ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego na podwoziu Jelcza 422 w OSP Wąsice

W sobotę 30 kwietnia o godzinie 15 w jednostce OSP Wąsice oficjalnie oraz uroczyście powitano “nowy” ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Jelcza 422.

Pożar plastikowego zbiornika w Wołczynie

W sobotę 23 kwietnia około godziny 11:15 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze na terenie przy ulicy Szymonkowskiej w Wołczynie.

Lany poniedziałek w Wołczynie

W świąteczny poniedziałek o godzinie 13 na placu targowym znajdującym się przy budynku OSP w Wołczynie rozegrała się bitwa wodna.

Wyczuwalny zapach gazu w budynku mieszkalnym w Wołczynie. Mieszkańców zaalarmowała 11-letnia dziewczynka

W czwartek 14 kwietnia około godziny 15:10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o wyczuwalnym zapachu gazu w bloku przy ulicy Dworcowej w Wołczynie.

Pożar kotłowni w Rożnowie. 4 osoby ewakuowano przy pomocy drabiny mechanicznej

W sobotę 2 kwietnia o godzinie 02:26 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze w kotłowni gospodarstwa w miejscowości Rożnów w gminie Wołczyn.

Komorzno. Pożar w lesie. W akcji 9 zastępów straży

W niedzielę 27 marca około godziny 14 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Komorzno.

Śmiertelne potrącenie pieszej na DK 42 w Markotowie Małym. Sprawca uciekł z miejsca wypadku nie udzielając kobiecie pomocy

Kluczborscy kryminalni zatrzymali podejrzanego o spowodowanie tragicznego wypadku drogowego. Mężczyzna potrącił samochodem pieszą i uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając rannej kobiecie pomocy.

Pożar suchej trawy w Krzywiczynach. Zagrożony pożarem był budynek gospodarczy

W niedzielę 13 marca o godzinie 14:55 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze suchych traw w miejscowości Krzywiczyny.

Pożar poddasza w budynku mieszkalnym w Gierałcicach. Problem ze sztućcami uratował życie rodziny domu jednorodzinnego

W sobotę 19 lutego o godzinie 22:30 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym przy ulicy Opolskiej w Gierałcicach.

Kot utknął w uchylonym oknie w Wołczynie. Na miejsce wezwano strażaków

Działania strażaków to nie tylko pożary, wypadki, ale także pomoc zwierzętom. W środę 9 lutego około godziny 7:30 straż pożarna w Wołczynie otrzymała zgłoszenie o zaklinowanym kocie w oknie w jednym z mieszkań w bloku na Osiedlu Młodych w Wołczynie.

Pożar przewodu kominowego w budynku jednorodzinnym w Szymonkowie

W sobotę 29 stycznia około godziny 18:30 do dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie w budynku mieszkalnym przy ulicy Młyńskiej w Szymonkowie.

Nieprzytomny mężczyzna w łazience – interwencja służb ratunkowych w Wołczynie

W niedzielę 23 stycznia o godzinie 19:30 do Stanowiska Kierowania PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o zasłabnięciu starszego mężczyzny w wannie w jednym z mieszkań w Rynku w Wołczynie.

Silny wiatr zerwał dach z budynku w Szymonkowie

W czwartek 20 stycznia około godziny 10:45 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o uszkodzonym dachu na budynku gospodarczym przy ulicy Wołczyńskiej w Szymonkowie.

Kryminalni z Kluczborka przejęli pół kilograma narkotyków o wartości 20 tys. zł.

Kluczborscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 20-50 lat podejrzanych o posiadanie i udzielanie narkotyków. Funkcjonariusze w mieszkaniu jednego z nich ujawnili łącznie blisko pół kilograma narkotyków. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że były to marihuana i amfetamina. Decyzją sądu 50-latek…

Pożar sadzy w przewodzie kominowym w Wołczynie

W piątek 7 grudnia około godziny 17:20 do dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym jednorodzinnym przy ulicy Krótkiej w Wołczynie.

Szum. Kierujący Volkswagenem uderzył w ogrodzenie i wjechał na podwórko

We wtorek 28 grudnia o godzinie 17:57 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem jednego samochodu osobowego w miejscowości Szum.

Interwencja śmigłowca LPR w Wołczynie – nie było wolnej karetki

W poniedziałek 27 grudnia kilka minut po godzinie 11 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o potrzebie udzielenie pomocy kobiecie w jednym z mieszkań przy ulicy Kluczborskiej w Wołczynie.