Wołczyn. Mężczyzna wpadł do pustego basenu.

W sobotę 19 czerwca kilka minut po godzinie 8 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o wypadku na terenie basenu w Wołczynie przy ulicy Byczyńskiej.

Nagłe zatrzymanie krążenia u mężczyzny w Komorznie. W akcji LPR.

W niedzielę 6 czerwca o godzinie 14:21 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku przyjął zgłoszenie o zatrzymaniu krążenia u mężczyzny na parkingu leśnym przy drodze powiatowej z Komorzna w kierunku Kuźnicy Trzcińskiej.

Strażacy z OSP Wołczyn uwolnili ptaka zaplątanego w sznurek.

W czwartek 3 czerwca o godzinie 9:15 strażacy z OSP Wołczyn zostali powiadomieni o uwięzionym ptaku na jednym z bloków na Osiedlu Młodych w Wołczynie.

Wołczyńscy policjanci eskortowali rodzącą kobietę do szpitala

„Panowie, pomóżcie. Moja żona rodzi w aucie” – te słowa usłyszeli policjanci z Wołczyna, którzy pełnili nocną służbę w mieście. Zdenerwowany mężczyzna, widząc na drodze patrol, zatrzymał się przed radiowozem prosząc o pomoc, gdyż nie było już czasu do stracenia….

Neutralizacja plam oleju w Wołczynie i Byczynie

W sobotę 22 maja strażacy z Wołczyna oraz z Byczyny neutralizowali plamy oleju w swoich miejscowościach.

Wypadek z udziałem motocyklisty w Wołczynie

W sobotę 15 maja o godzinie 10:33 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 42 w Wołczynie.

Uwaga na żmije. Mężczyzna ukąszony przez niebezpiecznego gada w Wołczynie.

We wtorek 11 maja około godziny 15:40 w Wołczynie doszło do groźnego zdarzenia.

Pomoc strażaków w zniesieniu pacjenta do karetki.

W środę 5 maja kilka minut przed godziną 20 strażacy z Wołczyna zostali zadysponowani do pomocy w zniesieniu pacjenta do karetki z jednego z budynków przy ulicy Kościelnej w Wołczynie.

Podpalenie przyczyną pożaru w Wierzbicy Dolnej

We wtorek 4 maja kilka minut przed północą straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze w Wierzbicy Dolnej.

Otwarcie mieszkania w Wołczynie

W środę 5 maja około godziny 10:30 dyżurny dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o potrzebie otwarcia mieszkania w jednym z budynków przy ulicy Ligonia w Wołczynie.

Radomierowice – Wierzchy. Kierujący fordem wypadł z drogi.

W środę 5 maja po godzinie 14:30 służby ratunkowe zostały poinformowane o zdarzeniu drogowym na drodze między Wierzchami a Radomierowicami.

Gierałcice – kierujący volvem zjechał z drogi i uderzył w drzewo

W poniedziałek 3 maja o godzinie 15:27 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Opolskiej w Gierałcicach w gm. Wołczyn.

Podtrucie tlenkiem węgla w Wołczynie.

We wtorek 20 kwietnia o godzinie 20:30 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o alarmie czujki tlenku węgla w jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Poznańskiej w Wołczynie.

Kolizja na DK42 pod Wołczynem

W czwartek 15 kwietnia o godzinie 10:07 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch pojazdów na DK42 pod Wołczynem.

Wołczyn. Nagłe zatrzymanie krążenia – mężczyzny nie udało się uratować.

W środę 14 kwietnia około godziny 11:50 do dyżurnego komendanta powiatowego PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o nagłym zatrzymaniu krążenia u mężczyzny w budynku wielorodzinnym przy ulicy Powstańców w Wołczynie.

Zderzenie dwóch samochodów w Wąsicach

W środę 7 kwietnia około godziny 15:30 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Wąsice.

Pożar śmietnika na cmentarzu w Wołczynie.

W piątek 2 kwietnia około godziny 10:50 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku przyjął zgłoszenie o pożarze śmietnika na cmentarzu przy ulicy Byczyńskiej w Wołczynie.

Pożar altany w Wołczynie

W piątek 26 marca około godziny 20:10 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o pożarze altany przy ulicy Przemysłowej w Wołczynie. Po dojeździe na miejsce strażacy zastali w pełni rozwinięty pożar obiektu.

Pożar sufitu w łazience. Przyczyną zwarcie instalacji wentylatora.

We wtorek 23 marca około godziny 17:30 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym w Gierałcicach.

Pomoc ZRM w zniesieniu do karetki pacjenta z COVID 19.

W poniedziałek 22 marca o godzinie 19:27 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o potrzebie pomocy ZRM w zniesieniu pacjenta z budynku przy ulicy Opolskiej w Wołczynie.