Pożar śmieci i gałęzi na Ligocie Zameckiej.

W sobotę 1 sierpnia kilka minut przed godziną 22 straż pożarna w Kluczborku została powiadomiona o pożarze na Ligocie Zameckiej.

Potrącenie rowerzystek przy szpitalu.

W piątek 31 lipca około godziny 12 przy ulicy Skłodowskiej-Curie w Kluczborku doszło do potracenia dwóch rowerzystek przez samochód osobowy.

25-latek kradł aluminiowe felgi.

Policjanci z kluczborskiej komendy zatrzymali 25-letniego mężczyznę. Mieszkaniec naszego powiatu dokonał kradzieży kilku kompletów felg aluminiowych wraz z oponami. Po kradzieży kół, samochody pozostawiał “na cegłach”.Policjanci odzyskali skradzione mienie. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Strażacy udzielili pomocy nieprzytomnej osobie w budynku sądu.

W czwartek 30 lipca o godzinie 8:40 służby ratunkowe w Kluczborku dostały zgłoszenie o mężczyźnie, który stracił przytomność w budynku sądu przy ulicy Katowickiej

Przypalona potrawa przyczyną interwencji 4 zastępów straży pożarnej.

We wtorek 28 lipca o godzinie 19:28 straż pożarna w Kluczborku została powiadomiona przez mieszkańców budynku wielorodzinnego przy ulicy Skłodowskiej-Curie o zapachu spalenizny na klatce schodowej.

Tlenek węgla w mieszkaniu.

We wtorek 28 lipca o godzinie 18:30 straż pożarna w Kluczborku została powiadomiona o alarmie czujki tlenku węgla w jednym z mieszkań w bloku przy ulicy Gałczyńskiego.

Rowerowy patrol na terenie Kluczborka.

Kluczborscy policjanci rozpoczęli patrolowanie miasta na rowerach. Takie patrole dojadą wszędzie tam, gdzie nie dotrze patrol zmotoryzowany, a poruszają się szybciej niż piesze. Policjanci na jednośladach pojawiają się w parkach, skwerach, na uliczkach osiedlowych czyli tam, gdzie trudniej dotrzeć radiowozem.

Kluczbork. Zderzenie dwóch samochodów.

W poniedziałek 27 lipca o godzinie 14:28 kluczborskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku na ulicy Katowickiej w Kluczborku (koło stacji benzynowej).

Wybuch łodzi na zalewie – działania w ramach Inspekcji Gotowości Operacyjnej.

We wtorek 21 lipca o godzinie 11 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku przyjął zgłoszenie o wybuchu na łodzi pływającej na zbiorniku retencyjnym w Ligocie Górnej.

“Bezpiecze wakacje 2020” – policjanci aktywnie uczestniczą w półkoloniach

Podczas trwających wakacji kluczborscy policjanci aktywnie włączają się do organizowanych półkolonii i spotykają z dziećmi. Mundurowi odwiedzają najmłodszych, gdzie opowiadają im jak bezpiecznie spędzić wakacyjny czas. Podczas spotkań prezentowany jest również policyjny sprzęt, który wykorzystywany jest w codziennej służbie.