Nowoczesne Volvo zastąpiło 20-letniego Stara w JRG Kluczbork

W czwartek 24 listopada około godziny 18:30 przy dźwiękach syren wozów strażackich do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kluczborku przyjechało fabrycznie nowe Volvo.

Uszkodzony gazociąg podczas prac ziemnych w Kluczborku

W piątek 25 listopada około godziny 12:20 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o uszkodzeniu przyłącza gazu podczas prac ziemnych przy ulicy Ossowskiego w Kluczborku.

Pożar samochodu między Ligotą Wołczyńską a Wierzbicą Górną

W środę 16 listopada o godzinie 18:50 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego marki Ford.

Śmiertelny wypadek w Gronowicach. Kierujący Audi 22-letni obywatel Ukrainy uderzył w drzewo

We wtorek 15 listopada około godziny 1:20 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Gronowice.

OSP Laskowice włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

Komendant Główny PSP z dniem 11 listopada 2022 r. włączył do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego 129 jednostek OSP.

Śmigłowiec LPR wylądował w Kluczborku. Starszy mężczyzna wymagał szybkiego transportu do szpitala

W piątek 11 listopada około godziny 15:40 na parkingu kluczborskiego basenu przy ulicy Kołłątaja wylądował śmigłowiec LPR — Ratownik 23 z opolskiej bazy HEMS.

Pożar sterty w Krzywiźnie. Spaleniu uległo blisko 200 bali słomy

W czwartek 10 listopada około godziny 19:30 straż otrzymała zgłoszenie o pożarze sterty w Krzywiźnie.

Przekazanie Promes Dla MDP OSP

Punktualnie o godzinie 11:00 dnia 09.11.2022 r. 10 jednostek OSP z powiatu kluczborskiego otrzymało promesy finansowe przekazane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego na łączną kwotę 38 500 zł.

13-letnia dziewczyna w wiadomościach sms deklarowała odebranie sobie życia. Kluczborski dyżurny uratował życie nastolatce

Ta interwencja na długo zostanie w pamięci dyżurnego kluczborskiej Policji nadkom. Jacka Sieradzkiego.

Strażacy z JRG Kluczbork i OSP Bąków ratowali sukę z małymi pieskami. Zwierzęta utknęły w przepuście

W sobotę 5 listopada do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Bąków w jednym z przepustów utknęła suczka z małymi pieskami.

Renault Premium i Ford Transit – strażacy z OSP Bąków powitali nowe samochody w swojej jednostce

W piątek 4 listopada o godzinie 16 w OSP Bąków włączona została syrena alarmowa. Tym razem nie alarmowała ona strażaków o zdarzeniu. Wyjąca syrena oraz strażacy z racami w dłoniach powitali aż dwa nowe samochody w swojej jednostce.

Kierująca Peugeotem, która w czerwcu wjechała pod pociąg była pod wpływem narkotyków

W piątek 10 czerwca około godziny 20:35 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku z udziałem pociągu pośpiesznego oraz samochodu osobowego na przejeździe kolejowym na wysokości miejscowości Sarnów.

Pożar naczepy z ładunkiem cementu na DK45 w Lasowicach Wielkich

W czwartek 3 listopada o godzinie 18:07 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze opony w naczepie z ładunkiem cementu na DK45 w Lasowicach Wielkich.

Mężczyzna podejrzany o podwójną zbrodnię w Borkowicach, przyznał się do winy. Rodziców zabił najprawdopodobniej krzesłem

Do makabrycznego zdarzenia doszło w poniedziałek 31 października najprawdopodobniej w godzinach wczesnopopołudniowych. W domu jednorodzinnym znaleziono zwłoki 67-letniej Cecylii D. i 70-letniego Jerzego D.

Przekazanie pacjenta do śmigłowca LPR w Kuniowie

1 listopada po godzinie 10 na boisku w Kuniowie wylądował śmigłowiec LPR – Ratownik 23. Powodem było przekazanie pacjenta z gminy Praszka.

Podwójne zabójstwo w Borkowicach. Zatrzymano 31-letniego mężczyznę

W poniedziałek 31 października około godziny 16:30 policja w Kluczborku otrzymała zgłoszenie o ujawnieniu zwłok dwóch osób w domu mieszkalnym w Borkowicach.

“Tylko na chwilę” – mistrzowie parkowania. Kierowcy blokują wyjazd z OSP Wołczyn

Jak co roku straży z OSP Wołczyn apelują do odwiedzających cmentarz w Wołczynie, by nie blokowali wyjazdu wozom strażackim.

Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie policjanta, który po zderzeniu z innym autem uciekł z miejsca zdarzenia

Prokuratura Rejonowa w Kluczborku rozpoczęła postępowanie w sprawie zderzenia dwóch samochodów osobowych w Gierałcicach.

Chocianowice. Kierująca Skodą potrąciła mężczyznę na wózku inwalidzkim i uciekła z miejsca wypadku.

W czwartek 20 października o godzinie 16 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu mężczyzny w Chocianowicach.

Zderzenie Audi i Fiata w Gierałcicach. Auto, którym jechał sprawca należy do policjanta. Kierowca dalej jest poszukiwany

We wtorek 25 października o godzinie 18:42 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku w miejscowości Gierałcice w gminie Wołczyn.