Śmiertelne potrącenie przez pociąg osobowy w Byczynie

W czwartek 24 czerwca o godzinie 16:10 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu osoby przez pociąg osobowy na stacji PKP w Byczynie.

Świadek ujął pijanego kierowcę, który miał 2,5 promila.

To już kolejny raz, kiedy informujemy o odpowiedzialnej postawie osób nie godzących się na to, aby po naszych drogach poruszali się nietrzeźwi kierowcy. Dzięki reakcji świadka, nietrzeźwy kierujący został zatrzymany. 53-latek miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Teraz grozi…

Worki ambu w radiowozach kluczborskich policjantów.

Policjanci z Kluczborka otrzymali od samorządu miasta 80 manualnych resuscytatorów, potocznie nazywanych workami ambu. Zakup w całości sfinalizowany był przez władze miejskie. Worki ambu na ręce szefa kluczborskich policjantów mł. insp. Pawła Kolczyka przekazał Burmistrz miasta Kluczborka pan Jarosław Kielar.

Pożar lasu w miejscowości Oś – ćwiczenia BUSH-2021

W sobotę 19 czerwca o godzinie 8:30 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o pożarze lasu na dużej powierzchni w miejscowości Oś.

Pożar sterty słomy w Krzywiźnie.

W niedzielę 20 czerwca około godziny 1 w nocy dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o pożarze sterty słomy w Krzywiźnie przy ulicy Rożnowskiej.

Wołczyn. Mężczyzna wpadł do pustego basenu.

W sobotę 19 czerwca kilka minut po godzinie 8 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o wypadku na terenie basenu w Wołczynie przy ulicy Byczyńskiej.

Przekazanie pacjenta załodze LPR przy DK11.

W piątek 18 czerwca około godziny 12:30 przy skrzyżowaniu DK11 z DK45 wylądował śmigłowiec LPR – Ratownik 23 z opolskiej bazy HEMS.

Borkowice. Kot utknął na drzewie.

We wtorek 15 czerwca przed godziną 19 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku zadysponował strażaków na ulicę Lipową w Borkowicach.

Ligota Górna. Zdarzenie drogowe z udziałem jednośladu.

We wtorek 15 czerwca około godziny 11:30 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem jednośladu w Ligocie Górnej.

Mężczyzna uwięziony w bagażniku samochodu przy grodzie rycerskim w Biskupicach.

W sobotę 12 czerwca o godzinie 23:35 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu w okolicach grodu rycerskiego w miejscowości Biskupice.

Dwie osoby ranne w wypadku pod Kluczborkiem. W trakcie działań doszło do niebezpiecznego incydentu.

W środę 9 czerwca około godziny 22:20 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym na DK42 w Ligocie Dolnej na wysokości strefy przemysłowej.

Dziura w drodze powiatowej w Proślicach.

We wtorek 8 czerwca o godzinie 17:24 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o dziurze w drodze powiatowej w Proślicach.

Zderzenie BMW i Opla na ulicy Byczyńskiej w Kluczborku.

We środę 9 czerwca około godziny 14:15 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku przyjął zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów na skrzyżowaniu ulicy Byczyńskiej oraz Sienkiewicza w Kluczborku.

Nagłe zatrzymanie krążenia u mężczyzny w Komorznie. W akcji LPR.

W niedzielę 6 czerwca o godzinie 14:21 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku przyjął zgłoszenie o zatrzymaniu krążenia u mężczyzny na parkingu leśnym przy drodze powiatowej z Komorzna w kierunku Kuźnicy Trzcińskiej.

Pożar śmietników w Kluczborku.

W piątek 4 czerwca około godziny 21:50 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o pożarze śmietników na jednym z podwórek przy ulicy Byczyńskiej w Kluczborku.

Strażacy z OSP Wołczyn uwolnili ptaka zaplątanego w sznurek.

W czwartek 3 czerwca o godzinie 9:15 strażacy z OSP Wołczyn zostali powiadomieni o uwięzionym ptaku na jednym z bloków na Osiedlu Młodych w Wołczynie.

Krasków. Kierujący uderzył w przepust.

We wtorek 2 czerwca około godziny 13:10 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Kraskowie.

Dzień dziecka w chocianowickiej podstawówce

Pokaz radiowozu, motocykla oraz policyjnego wyposażenia to jedne z atrakcji jakie przygotowali kluczborscy policjanci dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Chocianowicach. Spotkanie miało charakter profilaktyczny a imprezę zorganizowano z okazji Dnia Dziecka.

Dachowanie na trasie Wojsławice – Nasale

W poniedziałek 31 maja o godzinie 17:26 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku pomiędzy Wojsławicami a Nasalami w gminie Byczyna.

Pożar samochodu osobowego w Byczynie.

W niedzielę 30 maja o godzinie 18:50 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na parkingu przy ulicy Basztowej w Byczynie.