Wołczyn. Kierujący BMW stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowe ogrodzenie

W środę 25 maja około godziny 7:50 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Namysłowskiej w Wołczynie.

Ćwiczenia powiatowe “ACID”

W sobotę 21 maja o godzinie 8:30 Dyżurny SK KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o awarii zaworu cysterny przewożącej stężony chlorowodór do firmy Ocynkownia Śląsk znajdującej się przy ulicy Przemysłowej w Ligocie Dolnej.

Wypadek z udziałem motocykla oraz autobusu w Polanowicach

W piątek 20 maja około godziny 13:25 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku z udziałem motocykla oraz autobusu na skrzyżowaniu w Polanowicach.

Mając 2,5 promila kierował 25-tonową ciężarówką

Wołczyńscy policjanci zatrzymali kierowcę pojazdu ciężarowego z naczepą, który kierował 25 tonowym zestawem mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. 32-latek do pokonania miał jeszcze ponad 100 kilometrów. Mężczyzna, stracił prawo jazdy. Teraz grozi mu kara do 2 lata więzienia.

Dzień Strażaka w Łowkowicach

W sobotę 14 maja w godzinach popołudniowych strażacy z Łowkowic oraz Paruszowic świętowali Dzień Strażaka.

Powiatowy Dzień Strażaka w KP PSP w Kluczborku

W środę 11 maja w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Kluczborku obchodzony był Powiatowy Dzień Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się mszą w Kościele Pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Grozili nożem i żądali wydania wartościowych rzeczy

Kluczborscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju z użyciem noża. Napastnicy grożąc grupie nastolatków nożem ukradli im przedmioty o łącznej wartości 3 000 zł. Obaj usłyszeli zarzuty rozboju. Decyzją sądu mężczyźni zostali aresztowani na trzy miesiące. Teraz…

Pożar odpadów na posesji w Trzebiszynie

W środę 11 maja kilka minut przed godziną 11 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze odpadów na jednej z posesji w Trzebiszynie.

Kluczbork. Uszkodzony przez samochód dystrybutor LPG

W poniedziałek 9 maja o godzinie 14:07 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o uszkodzonym przez samochód dystrybutorze LPG na stacji paliw przy ulicy Wołczyńskiej w Kluczborku.

Dzień Strażaka w OSP Byczyna

W piątek 6 maja strażacy z OSP w Byczynie obchodzili swoje święto – Dzień Strażaka.

Ulatniający się gaz w budynku przy Mickiewicza w Kluczborku

W piątek 6 maja o godzinie 18:30 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o ulatniającym się gazie w jednym z budynków przy ul. Mickiewicza w Kluczborku.

Funkcjonariusze SOK z Kluczborka złapali na gorącym uczynku złodziei kabli w pobliżu linii kolejowej k. Szumiradu

W sobotę 30 kwietnia w godzinach porannych funkcjonariusze Straży Leśnej z Nadleśnictwa Olesno w pobliżu linii kolejowej w okolicach opuszczonej wsi Kamieniec k/ Szumiradu zauważyli dwa samochody jeżdżące po drodze leśnej.

Strażacy z OSP Wołczyn zorganizowali festyn dla Antosia chorego na SMA. Zebrano 23 993,14 zł

We wtorek 03.05.2022r. o godzinie 14:00 uruchomiona została syrena; dźwięk ten oznaczał rozpoczęcie organizowanego przez naszą jednostkę „FESTYNU STRAŻACKIEGO”, którego tematyka to zasady bezpieczeństwa, a także eliminacja zagrożeń z jakimi każdy z nas spotyka się na co dzień.

Uroczyste przekazanie nowego lekkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego w OSP Chudoba

We wtorek 3 maja o godzinie 12 w OSP Chudoba powitano uroczyście fabrycznie nowy lekki samochód ratowniczo – gaśniczy GLBM 1/16 na podwoziu MAN-a TGE 6.180 w zabudowie firmy Perfekt.

Dachowanie na DK 11 pod Krzywizną. Ranna kobieta została zabrana śmigłowcem LPR do szpitala

We wtorek 3 maja o godzinie 17:48 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 11 tuż za miejscowością Krzywizna w kierunku Byczyny.

Kierujący jednośladem by uniknąć zderzenia z rowerzystą przewrócił się na drogę

W poniedziałek 2 maja około godziny 16 na drodze między Byczyną a Paruszowicami doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kierującego jednośladem oraz rowerzysty.

Kierujący Hondą zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. W jego tył uderzył kierujący busem, który uciekł z miejsca kolizji

W niedzielę 1 maja około godziny 19:15 na ulicy Moniuszki w Kluczborku doszło do zderzenia dwóch samochodów.

Powitanie ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego na podwoziu Jelcza 422 w OSP Wąsice

W sobotę 30 kwietnia o godzinie 15 w jednostce OSP Wąsice oficjalnie oraz uroczyście powitano “nowy” ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Jelcza 422.

Jednośladem bezpiecznie do celu – impreza motocyklowa w Zespole Szkół nr 2 w Kluczborku

Mundurowi z kluczborskiej drogówki uczestniczyli w imprezie motocyklowej zorganizowanej przez Zespół Szkół nr 2 w Kluczborku. Impreza w formie warsztatów miała na celu doskonalenie z jazdy manewrowej oraz precyzyjnej na motocyklu, w czym pomagali profesjonalni instruktorzy ze stowarzyszenia MotoPomocni, oraz…

Zderzenie samochodu dostawczego i autobusu na DK11 pod Kluczborkiem

W poniedziałek 25 kwietnia kilka minut przed godziną 12 na DK11 między Kluczborkiem a Gotartowem doszło do zderzenia samochodu dostawczego z autobusem.